Campus Fesztivál 2017 - Kitűnő EFFE minősítést kapott a fesztivál Hír

Nemzetközi szintű elismerést kapott az idén tíz éves debreceni Campus Fesztivál, a legkomolyabb európai minősítő szervezet, az EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) a legmagasabb szintű minősítést adta a debreceni rendezvénynek. Az értékelésnél fontos szempont volt, hogy a Campus kulcsszereplő a kelet-magyarországi fiatalok elérésében és minőségi időtöltést biztosít zenei felhozatalával és a fesztivál kísérőprogramjaival.

Hirdetés

A fesztivál az elmúlt évek során számtalan esetben bizonyította, hogy fontos számára a különleges kulturális tartalom közvetítése, 2014-ben már Artisjus- díjat is kapott, és most az európai szervezet is elismerte a rendezvényszervezők tevékenységét. A Campus ezzel a magas művészi minőséget képviselő, lokális, nemzeti és nemzetközi szinten is szignifikáns hatással bíró fesztiválok sorába léphetett, azaz a külföldön is elismert nyári rendezvények közé került.

„Ez egyfajta születésnapi ajándék a jubiláló Campusnak, és kijelenthetjük, hogy az elmúlt tíz éves, folyamatosan építkező munkának az elismerése.” – mondta Miklósvölgyi Péter fesztiváligazgató. „Ez az eredmény minden közreműködőnknek, partnerünknek köszönhető, nem csak mi, de a fesztivállal szorosan együttműködő Debreceni Egyetem is büszke, hogy kulturális-közösségi vonalon, nemzetközi szinten is kezdik a fesztivált jegyezni. Évről évre erősödik a nemzetközi vendégeink száma és ezzel ezt a tendenciát is értékelték most. Ez elsősorban szakmai elismerés, de a közönség felé jelzés is egyben, hogy elindultunk egy bizonyos irányba.”

A Campus legfontosabb értéke a minőségi kultúra, a zenei sokszínűség, ezzel együtt a fiatal tehetségek és az utánpótlás felkutatása, valamint szerepeltetése. Így idén csatlakozott a Nagy-Szín-Pad! „tehetségmutatóhoz” is a fesztivál, a Nagy-Szín-Pad! nyolc résztvevője meghívást kapott Debrecenbe is.

Debrecen az ország turisztikai régióinak egyik központja, a Campus Fesztivál pedig az ország egyik legnagyobb nyári könnyűzenei eseménye, ahol tavaly 98 ezren buliztak.  A legnépszerűbb hazai előadók mellett a Campus vendége lesz a fesztiválok császára a The Prodigy, a világot igen rövid idő alatt meghódító dán Lukas Graham, a berlini DJ-producer Alle Farben, jön Charlott Boss, azaz Nod One’s Head az egyedi hangzást képviselő énekesnő, illetve a kilencvenes évek legnépszerűbb eurodance párosa a 2 Unlimited is. A Campus Fesztivál az elmúlt évekhez hasonlóan a Nagyerdei Stadionban és környékén egyedülálló infrastruktúrával várja a látogatókat július 19-től 23-ig, immár tizedjére.

 

Campus Fesztivál 2017 jegyelővétel és további részletek >>>

 

Szöveg: Campus Fesztivál

Kapcsolódó

Campus Fesztivál: újabb rekord és a 2026-os dátum Hír

ekordot hozó szombat és közösségi élmény A 2025. évi Campus Fesztivál újra bebizonyította, hogy miért az ország egyik legnagyobb és legszerethetőbb nyári rendezvénye. A július 16–20. között megrendezett fesztivál ismét 120 ezer felett teljesített, a rekordot hozó szombati nézőszámmal összesen 121 ezer látogató érkezett négy nap alatt a N

Itt a Művészetek Völgye 2026 dátuma! Hír

Új dátumra került a 35. Művészetek Völgye A jubileumi 35. Művészetek Völgye 2026-ban július 24. és augusztus 2. között kerül megrendezésre. Az ország legnagyobb összművészeti fesztiválja új időpontot kap, hogy Veszprém környékének kulturális élete egy pillanatra se lankadjon. A Művészetek Völgye idén is igazi közösségi élményt nyújtott:

Indul a Sziget 2025! Hír

Sziget 2025 rajt   Egy kulturálisan sokszínű, vibráló nagyváros vár minket szerdától a Hajógyári-szigeten, ahol a legszembetűnőbb változás az lesz idén, hogy olyan negyedeket alakítottak ki a szervezők, melyekben vagy a műfaji hasonlóság okán jelennek meg együtt egyes programhelyszínek, vagy épp a multikulturális s

Július 25-én indul az egynapos Metallica jegyek értékesítése Hír

Indul az egynapos Metallica jegyek értékesítése A zenekar jövőre is folytatja a 2026-ban már negyedik éve futó, rekord-döntögető M72 elnevezésű világkörüli turnéját, amely 16 koncerttel érkezik Európába és az Egyesült Királyságba. Budapest egyike annak a 4 városnak, ahol két este is hallhatjuk a bandát, két különböző setlisttel és más-más előze