Jótékonysági aukció indul augusztustól Fábián Juli portréjára Cikk
A Jazzy Rádió augusztus 1-től október 4-ig tartó jótékonysági aukciót indít, amely során bárki licitálhat Hullan Bea festőművész Fábián Juliról festett portréjára. Az aukción befolyt teljes összeget a nehéz helyzetű zenészeknek támogatást nyújtó Fábián Juli Emlékalapítványnak ajánlják fel.
„Egy művész feladata, hogy gátakat törjön át, határokat lépjen át. Meg kell tenni ezt a lépést, mert így születnek az új dolgok.” (Fábián Juli, Recorder)
Hirdetés
Hullan Bea festőművész portréinak karakteres nőalakjai élettel teli pillantással tekintenek ránk a vászonról. Vidámak, kacérak, ábrándozók, gondolkodók…nők, akik üzennek nekünk. Akárcsak Fábián Juli, a hazai zenei élet kiemelkedő egyénisége, aki másfél éve hagyott itt bennünket. Dalai még mindig népszerűek, de nemcsak művészete, hanem személyisége is egyenes úton vezette rajongói szívéhez.
Hullan Bea Fábián Juliról készült festményének hivatalos bemutatására augusztus 1-jén a 8. Paloznaki Jazzpkinik nagyszínpadán, a Peet Project koncertje előtt kerül sor.
Paloznaki Jazzpiknik
Kapcsolódó
Kampányt indított a Budapest Park a fiatalok mentális egészségének megóvásáért Cikk
A Budapest Park célkitűzései között kiemelt helyen szerepel, hogy felelősen viszonyuljon a fiatal generációhoz, és figyelmet fordítson lelki egészségükre. Ezért döntöttek úgy, hogy ismert zenészek személyes történetein keresztül mutatnak be olyan témákat, amelyek minden nap érinthetik a mentális j
Rászoruló gyermekeknek és családoknak segíthetünk az Elefánt telt házas koncertjein Cikk
Szeptember 12-én és 13-án dupla telt házas koncerttel zárja a nyarat az Elefánt zenekar. Az idei utolsó önálló klubkoncertjükön úgy döntöttek, hogy az iskolakezdés apropóján gyűjtést szerveznek: a TündérPakk Közhasznú Alapítvány segítségével juttatják el az adományokat a rászoruló családoknak. Id
A Góbé adománygyűjtő koncerttel zárja a nyarat Cikk
A Góbé nyárvégi, tanévnyitó koncertjén ezúttal nem csak egy pörgős bulival készül megtáncoltatni mindenkit, de vendégeikkel együtt a Szimfolk Egyesület részére is gyűjtenek, akik hátrányos helyzetű fiataloknak segítenek megtalálni útjukat zenei oktatás és közösségi élmények átélésével. Így most a
Tedd ki a polcra életed koncertjét, és támogasd a daganatos gyermekek kezelését! Cikk
Négy év után újraindul a Bin There és a Budapest Park közös projektje. Ennek lényege, hogy olyan zenekari “szemetet” zárnak palackba, ami a rajongók számára igazi kincs. Kopott pengetők, szakadt gitárhúrok, széttört dobverők, lezúzott mikrofonok, berepedt cintányérok, rongyos setlistek, vagy éneke