Jótékonysági aukció indul augusztustól Fábián Juli portréjára Cikk

A Jazzy Rádió augusztus 1-től október 4-ig tartó jótékonysági aukciót indít, amely során bárki licitálhat Hullan Bea festőművész Fábián Juliról festett portréjára. Az aukción befolyt teljes összeget a nehéz helyzetű zenészeknek támogatást nyújtó Fábián Juli Emlékalapítványnak ajánlják fel.

„Egy művész feladata, hogy gátakat törjön át, határokat lépjen át. Meg kell tenni ezt a lépést, mert így születnek az új dolgok.” (Fábián Juli, Recorder)

Hirdetés

Hullan Bea festőművész portréinak karakteres nőalakjai élettel teli pillantással tekintenek ránk a vászonról. Vidámak, kacérak, ábrándozók, gondolkodók…nők, akik üzennek nekünk. Akárcsak Fábián Juli, a hazai zenei élet kiemelkedő egyénisége, aki másfél éve hagyott itt bennünket. Dalai még mindig népszerűek, de nemcsak művészete, hanem személyisége is egyenes úton vezette rajongói szívéhez.

Hullan Bea Fábián Juliról készült festményének hivatalos bemutatására augusztus 1-jén a 8. Paloznaki Jazzpkinik nagyszínpadán, a Peet Project koncertje előtt kerül sor.

Paloznaki Jazzpiknik

Kapcsolódó

Énekes, pilóta, bajvívó és fenegyerek - 20 érdekesség Bruce Dickinsonról Cikk

Már csak 3 hét, és a magyar fővárosba érkezik a jelen heavy metal mezőny egyik legjelentősebb figurája, a stílus egyik igazi formálója, Bruce Dickinson! Amíg számoljuk vissza a napokat a  november 2-i budapesti közönségtalálkozóig, addig nézzünk meg pár érdekességet a polihisztor énekes életéből.

Budapest Park: közel a szezon vége, de a jótékonykodás nem áll meg! Cikk

A Budapest Park tavaly indította útjára a Dallamképek fantázianévre hallgató jótékonysági projektjét, amely során fiatal művészek formálják képpé egy zenekar dalait, hogy azok is élvezhessék, akik sohasem hallhatták őket. A művek ezután árverezésre kerülnek, a befolyt összeggel pedig a hallássérül

Európai toplistán a Meszecsinka új albuma, októberben lemezbemutató a Dürerben Cikk

A World Music Charts Europe hetedik helyén nyitott a Meszecsinka új lemeze, az Állj bele a mélybe. Az anyag ősszel Európában és Japánban is megjelenik vinylen, amit az együttes nyugat-európai turnén mutat be. Jelenleg is több tucat rádió játssza az album dalait Luxemburgtól kezdve Görögországon át

A Budapest Park idén a is segíti a nehéz sorsú gyerekeket Cikk

Az idén nyolcadik szezonját taposó Budapest Park évek óta küldetésének tartja, hogy grandiozitását, szakértelmét, elérését kihasználva segítsen az arra rászorulóknak és ez nem történt és történik másképp 2019-ben sem! Ennek idén egyik mérföldköve volt az UNICEF Magyarországgal közösen, a Live Aid