Támogatói kampányt indít a TRIP Hajó Cikk

TRIP Karanténszínház

Hirdetés

A TRIP Hajó által március 12-én életre hívott Első Magyar Karantén-Színház létrejöttét komoly nemzetközi figyelem övezte, előadásaikat estéről estére a világ minden tájáról nézők ezrei követik az online térben. A virtuális társulat célja, hogy senki se maradjon kultúra nélkül a pandémia idején sem. A társulat tagjai a kezdetektől társadalmi munkában vesznek részt az előadások megvalósításában.

Az Első Magyar Karantén-Színház résztvevői ingyen és bérmentve alkotják különleges produktumaikat. Egyértelmű, hogy a modell hosszú távon nem fenntartható, ezért támogatói kampányt indítanak, arra kérik a közönséget, hogy támogassák a kezdeményezést. A kampányt a Tőkeportállal közösen indítják, annak érdekében, hogy biztosítsák a hajó és a csapat további működését.

A kortárs művészeti tér igazgatója, Magács László elmondta, az Első Magyar Karantén-Színház néven futó kezdeményezésükhöz minden alkotó szívesen csatlakozott, nyitottak voltak erre az újfajta alkotási folyamatra, azonban hosszú hónapokon át egyetlen társulati tag sem engedheti meg magának, hogy ingyen dolgozzon. Amit tesznek, az nem csupán a közönség szórakoztatását szolgálja, hanem egyfajta misszió is. Fontos lenne, hogy kifizethessék a művészeket, hiszen többségük a járványhelyzet miatt gyakorlatilag minden bevételi forrásától elesett.

A TRIP Hajó egy percig sem állt le a veszélyhelyzet kihirdetésekor, az online térbe költözve mutatja be új előadásait, amit a világ minden pontján elérnek a nézők – Új-Zélandtól Gyöngyösig – a TRIP Facebook-oldalán. Munkájukra egyfajta misszióként tekintenek, valódi kultúraközvetítést végeznek azokban az időkben, amikor a művészet sokak számára még inkább gyógyírt jelent.

Magács László kiemelte, egy száznál is több művészből álló virtuális társulat határozza meg a TRIP Hajó jelenét, és az összefogás egyfajta újszerű minőséget teremt.

Új szövetségek köttettek, és szinte a teljes magyar kulturális szcénából érkeztek szereplők a különféle felhívásokra és előadásokra – a TRIP és a Litera karanténdráma-versenyére, a felolvasószínházi sorozatra, amiben különböző társulatokban játszó színművészek vesznek részt, a független alkotókkal készülő folytatásos websorozatra, és az angol nyelvű előadásokra, ahol Örkény Istvántól Rejtő Jenőn át Molnár Ferencig számos neves magyar szerző műveit tolmácsolják felolvasószínházi formában.

Mostanra létrejött egy teljesen új repertoár, és a TRIP csapata felismerte a krízis egyik nagy tanulságát, hogy a helyzet normalizálódása után is érdemes folytatniuk az online közvetítések sorát, mert a működésüket övező óriási érdeklődésnek köszönhetően eljuttathatják a kultúrát mindenkihez, határokon innen és túl. Mostantól ez nem csupán egy lehetőség, hanem kötelesség és szolgálat is számukra.

Megtapasztalták, milyen önzetlenül dolgoznak a különböző produkcióikon a művészek, azonban nem élhetnek vissza ezzel a helyzettel, hiszen az ő munkájuk, és megélhetésük is veszélybe került. Ha egyetért azzal, hogy fontos a kulturális értékek megteremtése, és ezek eljuttatása az ország vagy akár a világ bármely pontjára, akkor ezen a linken támogathatja a TRIP további működését és megmaradását, akár már 5000 forinttal, egy egyszerű PayPalos vagy online bankkártyás adományozással június 22-ig.

 

TRIP

Kapcsolódó

Tomáš Brauner és a Nemzeti Filharmonikusok április 18-án a Vigadóban Cikk

Tomáš Brauner - A kísértetmenyasszony Izgalmas arra gondolni, hogy a nagy zeneszerzőknek is akadnak felfedezésre váró műveik. Dvořák, az Újvilág-szimfónia és a Csellóverseny szerzője negyvenhárom évesen írt egy romantikus kantátát A kísértetmenyasszony címmel: az opus Magyarországon – vélhetően a cseh nyelvű szövegkönyv okozta előadás

Összedolgozik a generatív AI és a Momentán Társulat Cikk

reVerze  - Momentán Társulat A mesterséges intelligenciát (AI) egyre szélesebb körben használják, így adta magát az ötlet az improvizációra épülő Momentán Társulat re:Verze című előadásának alkotói számára, hogy éljenek a lehetőséggel. Magyarországon elsők közt és egyedülálló módon fokozatosan és tudatosan építették be a gépi

Les Deux Stabats március 28-án a Müpában Cikk

Baráth Emőke A zenében a historizmus nemcsak azt jelenti, hogy korabeli hangszerek kópiáin szólalnak meg régi művek: olykor azt is, hogy az előadók felelevenítenek egy olyan szokást, amelynek több évszázada hódoltak a zenekedvelők. Az 1780-as években Párizs templomaiban Les Deux Stabats – A két Stabat – címmel

Március 15. - Háromnapos ingyenes ünnepi programsorozat a Magyar Nemzeti Múzeumban Cikk

Magyar Nemzeti Múzeum - Március 15 A Magyar Nemzeti Múzeum ingyenes programokkal várja a látogatókat három napon át, az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 176. évfordulóján. Minden korosztály válogathat az izgalmas programok között: A gyerekeket kézműves foglalkozások, alkotóprogramok, múzeumi játéktér saját fejlesztésű és a tö