A Road visszajár, a Hooligans pedig debütál Magyarország legnagyobb rock-házibuliján! Cikk

Road - Tábor Fesztivál

Hirdetés

Nem éppen kellemes hangulat uralta az élőzene világát az elmúlt két évben. A Tábor Fesztivál (vagyis az egykori Zorall Sörolimpia) pedig ugyanúgy megszenvedte a covid-ot, mint sokan mások. A szervezők helyzetét ráadásul az sem könnyítette meg, hogy pont ebben az időben változott a fesztivál neve is. Mégis, mindezek ellenére sikerült életben tartani az ikonikusnak számító tóparti rockszeánszot: 2020-ban egy pazar hangulatú, családias, 500 fős mini kiadást tartottak, 2021-ben pedig maximálisan igyekeztek, hogy újra a régi fesztiválélményt nyújthassák a közönségnek.

Így, lassan visszalopakodva a normális hétköznapokba, természetesen idén sem maradhat ki az alsóörsi rockfesztivál a nyárból: a hazai keményzenei paletta képviselőinek túlnyomó része jelen lesz az augusztus végi balatoni dübörgésen. Színpadra lép majd többek között a Tankcsapda, a Road, a Mobilmánia, a Lord, a Leander Kills, a Depresszió, Nagy Feró és a Beatrice, a Pokolgép, a Sing Sing, az Alvin és a Mókusok, valamint természetesen a Zorall és még tényleg nagyon sokan mások...

A több mint 30 zenekar, 4 napon keresztül, 3 színpadon szórakoztatja majd a nyár, a fesztiválok, és persze a rockzene szerelmeseit! A rengeteg fellépő között persze vannak olyanok is, akiknek ez lesz a legelső bulijuk a Tábor Fesztiválon - megkérdeztük őket, hogyan készülnek az alkalomra:

A modern metal stílusban alkotó Down for Whatevernek éppen egy hónapja jött ki a Pásztor Annával közös, izgalmas új trackje, a régen várt nagylemezük pedig már komolyan úton van:

Izgatottan próbálunk az első Tábor Fesztivál bulinkra – és egyet biztosan ígérhetünk is: pokoli hangulatot varázsolunk!“

De nem csak ők az egyetlen újoncok ebben az évben, a Hooligans is idén debütál majd:

„Habár Alsóörs egyáltalán nem ismeretlen terep számunkra, tény és való, hogy a Tábor Fesztiválon első alkalommal koncertezünk augusztus 25-én. Ennek megfelelően tesszük oda magunkat, hogy itt is méltón megmutathassuk a legutóbbi, Zártosztály lemezünk anyagát – de az estéből természetesen a korábbi nagy Hooligans dalok sem maradhatnak ki! Egy szó mint száz, már alig várjuk a találkozást!”

Persze többségben azok a zenekarok vannak, akik már jó ideje visszajáró vendégek az egykori Sörolimpián, a Road például elárulta miért bírja annyira ezt a fesztivált:

„Minden évben mi vagyunk a finálé Alsóörsön, vagyis az utolsó este mi vagyunk a felelősek azért, hogy úgymond feltegyük a pontot az i-re, és még egyszer utoljára felrobbantsuk a színpadot - imádjuk ezt a szerepet!”

Gyere el Te is Magyarország legnagyobb rock-házibulijára augusztusban a Balaton partra! Elővételes jegyek a ROCK1.hu online hálózatában kaphatóak!

Tábor Fesztivál 2022 infók >>>

 

Tábor Fesztivál

Kapcsolódó

Perdül a kolo, fújják a rezesek - szerb örökség a Múzeumkertben Cikk

Džumbus Trio - PONT Fesztivál 2025 Október 11-én egy teljes napot tölthetnek az érdeklődők a szerb hagyományok bűvkörében, az ingyenes PONT fesztivál családi és esti programjain, a Liszt Ünnep keretében. Napközben a kreatív foglalkozások mellett idén a sodró ritmusokon és a balkáni dallamokon lesz a hangsúly - bárki megtanulhat kol

JazzFest Budapest Ősz 2025: Marcus Miller, Keyon Harrold, Bill Evans és Kenny Garrett is a fővárosba érkezik Cikk

Miles Davis 100: ahol a múlt, a jelen és a jövő találkozik a színpadon 2026-ban a világ a jazz történetének egyik legnagyobb alakját, Miles Davist ünnepli születésének 100. évfordulója alkalmából. A JazzFest Budapest őszi programjában különleges koncertsorozat idézi meg az örök újító, a műfaj határait folyamatosan tágító zenész szellemiségét. Egykori zenésztársai, Ma

Hétvégén jön a La Boum 2025! Cikk

Most hétvégén jön a La Boum – visszatér a kastélyházibuli! Augusztus 29–30-án ismét élet költözik a pusztazámori Öregtölgy Kastélyba: érkezik a La Boum, a nyár legkülönlegesebb, családias hangulatú fesztiválja. A mindössze 700 főt befogadó “kastélyházibuli” immár ötödik alkalommal hozza össze a zenekarokat és a közönséget – kordonok és backstage nélkül, e

Masszív sikerrel zárt a STRAND Fesztivál 2025 - Jövő évi dátum szeptember elején Cikk

Hatalmas sikerrel zárt a STRAND Fesztivál, a Balaton legnagyobb eseménye  Vasárnap hajnalban ért véget Zamárdiban a STRAND Fesztivál. A 2013-ban indult, idén négynaposra bővült program mára a Balaton Régió legnagyobb és egyben a legtöbb turistát vonzó eseményévé nőtte ki magát, amelyre idén közel kilencvenezren érkeztek a tóhoz. Ráadásul egy olyan időpontban, amely a ba