Egy napos fesztivállal, a Balaton Ünnepével zárul az idei Best of Balaton Hír

Balaton Ünnepe 2021

Hirdetés

Az idei évben indított, a 11 fős ismert és közéleti emberekből álló kurátor csapat által javasolt, a Balaton legjobbjait bemutató 50 részes rövidfilm és a Best of Balaton idei összeállítás lezárását rendkívűli, egy napos fesztivállal, a Balaton Ünnepével zárják a szervezők.

2021 nyarán indította útjára a MOL Nagyon Balaton a Best of Balaton programot, amely keretében 11 kurátor állította össze azt a listát, amelyből kiderül, miért szeretik ők ennyire a Balatont, miért érdemes szerintük sok időt tölteni ott. Gianni, Gyurta Dani, Lábas Viki, Marsalkó Dávid, Ördög Nóri, Sebestyén Balázs, Tilla, Trokán Nóri és Vecsei H Miklós, valamint az alapító Fülöp Zoltán és Lobenwein Norbert egy igazán személyes válogatást állított össze: a 2021-es év 50 “bestofját”, amely lista évről-évre bővül majd. Az idei lista összes szereplőjéről rövidfilmet is forgattak, amely az Indexen és a www.bestofbalaton.hu oldalon látható. 

A Balaton Ünnepén szeptember 17-én a Balatonvilágoson a BalatonPart kulturális központban  hagyományteremtő szándékkal gyűlnek össze mindazok, akik szeretik a Balatont, köztük az idei listán szereplők, a kurátorok és természetesen a közönség. A színpadon olyan előadók szerepelnek, akikre hatott a Balaton, dalaikban és kötődnek hozzá.

  • 18:00 kapunyitás

  • 20:00 HŐSÖK & VALMAR (30’)

  • 21:00 KFT (30’)

  • 22:00 HALOTT PÉNZ (70’)

  • 23:30 KELEMEN KABÁTBAN (30’)

  • 00:00 LOTFI BEGI (120’)


A műsort Till Attila vezeti. Az eseményen díjazzák a Balaton dalát, amelyről egy hónapon át a közönség szavazhatott és életműdíjat is átadnak majd. Az egynapos fesztivál a VOLT Produkció szándéka szerint méltó módon zárja a nyarat és egyben minden évben ünnepnapként búcsúzik a Balatontól.

„A MOL Nagyon Balaton célul tűzte ki a Balaton régió népszerűsítését, arra bíztatva az embereket, hogy mozduljanak ki, járják be és ismerjék meg jobban a Balaton környékét. Ahogy a nyári szezon beindulásával egyre többen indultak le a Balatonra, úgy örülünk, ha még több balatoni helyek és legjobb balatoni dolgok felfedezését tudtuk támogatni a Best of Balaton riportfilmekkel és a kezdeményezéssel!” -  mondta Lobenwein Norbert, a MOL Nagyon Balaton alapítója.

A Best of Balaton egy deklaráltan személyes lista, amelyet 11 kurátor állított össze, hiteles arcok, akik nagyon szeretik és kötődnek Balatonhoz! A Best of Balaton kezdeményezés ennek a neves társaságnak az összeállításain keresztül mutatja be a 2021 legjobbjait!

A legjobb idei balatoni helyek, látnivalók, ügyek, események, személyek a Best of Balaton alábbi oldalán >>>

 

Best of Balaton

Kapcsolódó

Csak az éjszakai Sziget 2025 érdekel? Itt az éjszakai jegy! Hír

Éjszaka is szeretni fogjuk a Szigetet Idén a Sziget éjszakai élete jelentősen felpezsdül, főként az újonnan létrejött Delta Districtnek köszönhetően, amely az elektronikus zenei bulik központja lesz. De a Nagyszínpad programjai után tucatnyi más színpadon is folytatódik a buli egészen hajnalig. A szervezők kedvezményes „éjszakai jegye

B MY LAKE 2025: önálló helyszínt kapnak a magyar divattervezők Hír

Önálló helyszínen mutatkoznak be a magyar divattervezők a B MY LAKE fesztiválon Önálló helyszínen mutatkoznak be a magyar divattervezők az ország kedvenc elektronikus zenei butikfesztiválján, a B MY LAKE-n. Július 24. és 26. között a Velencei-tó partján több mint 70 hazai és nemzetközi DJ a techno, house, melodic techno és hard techno legjavával gondoskodik a feledhetetlen ha

Sziget 2025 programváltozás: Kid Cudi lép fel A$AP Rocky helyett Hír

Kid Cudi lép fel A$AP Rocky helyett a Szigete Több, augusztusban esedékes európai koncertjét mondta le a napokban A$AP Rocky és most a lemondáshullám a Szigetet is elérte. A szervezők azonban gyorsan pótolták a hiányt: a Sziget pénteki napján a Nagyszínpad headlinere Kid Cudi lesz. A Grammy-díjas amerikai rapper, énekes, dalszerző, színész é

Csütörtöktől Alpráfeszt 2025! Hír

Alpárfeszt 2025 Egyszer volt, hol nem volt, 2013-ban pár környékbeli srác úgy érezte, túl kevés az igazi rockbuli a tiszai régióban, ezért megálmodtak maguknak egy fesztivált, aminek a kapuja nyitva áll minden zenerajongó, és anti-mainstream zenekar előtt, érkezzen az bármilyen műfajból. Így kezdődött a történet,