Mediawave Együttlét 2018 - tarolt a Babuka a fűben Hír

Hirdetés

Kiosztották Magyarország egyik legizgalmasabb összművészeti kisfesztiválja, a 28. Mediawave Együttlét filmes elismeréseit.

A legjobb magyar rövidfilm, valamint a nemzetközi kísérletifilm díját is a fiatal erdélyi rendező, Búzási Gyopár-Orsolya, Babuka a fűben című animációs mozija nyerte. A legjobb magyar dokumentumfilmnek a zsűri Tuza-Ritter Bernadett alkotását, az Egy nő fogságban-t választotta, a magyar filmek nemzetközi zsűrijének különdíját és a nemzetközi zsűri legjobb dokumentumfilmjének járó elismerését pedig Moharos Attila filmje, a Ballada egy szolgálófiú emlékére vihette haza, míg a legjobb animációsfilm díja Paulina Ziolkowska: O Matko (Oh Mother) című alkotását illeti, a legjobb kisjátékfilmnek pedig Kaveh Mazaheri: Retouch című moziját szavazta meg a zsűri.

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanács által üzemeltetett Magyar Média Mecenatúra program idén először díjat ajánlott fel a legjobb magyar dokumentum- és rövidfilm kategóriák nyerteseinek, amit a Babuka a fűben és az Egy nő fogságban alkotói vehettek át.

Mediawave Együttlét 2018 díjazott filmek:

  • Legjobb nemzetközi kisjátékfilm / Best International Short Fiction Film
    • Kaveh MAZAHERI (IRN): Retouch 
  • A kisjátékfilm zsűri különdíja / Special Jury Award for Short Fiction Film
    • Philip SOTNYCHENKO (UKR): Technical Break
  • Az animációs zsűri különdíja / Special Jury Award for Animation
    • Rocío ÁLVAREZ (BEL): Simbiosis Carnal 
  • Az animációs zsűri különdíja / Special Jury Award for Animation
    • Anticipation taken to its extreme. It really seems that nothing happens in this film
    • Uri KRANOT and Michelle KRANOT (DEN/FRA): Nothing Happens  
  • Közönségdíj / Audience Award
    • Legjobb rendező / Best Director
    • Legjobb ÚTON Online Film / Best ON THE ROAD Online film
    • BÚZÁSI Gyopár-Orsolya (HUN): Babuka a fűben / Babuka in The Grass 
  • Közönségdíj / Audience Award
    • Alekszej Gopsa operatőri munkájáért Danila DUNAEV (RUS): Furcsa nő c. filmjében
    • for Alexey Gopsha’s photography work in Danila DUNAEV (RUS): Odd Woman
  • Az ÚTON Online zsűri díja / The ON THE ROAD Online Jury’s Award:
    • SIMÓ Ibolya (ROM): Tomi, Ervin és az iskola / Tomi, Ervin and the School


Sajtóanyag: Mediawave
Fotó: Nyikos Péter

Kapcsolódó

Campus Fesztivál: újabb rekord és a 2026-os dátum Hír

ekordot hozó szombat és közösségi élmény A 2025. évi Campus Fesztivál újra bebizonyította, hogy miért az ország egyik legnagyobb és legszerethetőbb nyári rendezvénye. A július 16–20. között megrendezett fesztivál ismét 120 ezer felett teljesített, a rekordot hozó szombati nézőszámmal összesen 121 ezer látogató érkezett négy nap alatt a N

Itt a Művészetek Völgye 2026 dátuma! Hír

Új dátumra került a 35. Művészetek Völgye A jubileumi 35. Művészetek Völgye 2026-ban július 24. és augusztus 2. között kerül megrendezésre. Az ország legnagyobb összművészeti fesztiválja új időpontot kap, hogy Veszprém környékének kulturális élete egy pillanatra se lankadjon. A Művészetek Völgye idén is igazi közösségi élményt nyújtott:

Indul a Sziget 2025! Hír

Sziget 2025 rajt   Egy kulturálisan sokszínű, vibráló nagyváros vár minket szerdától a Hajógyári-szigeten, ahol a legszembetűnőbb változás az lesz idén, hogy olyan negyedeket alakítottak ki a szervezők, melyekben vagy a műfaji hasonlóság okán jelennek meg együtt egyes programhelyszínek, vagy épp a multikulturális s

Július 25-én indul az egynapos Metallica jegyek értékesítése Hír

Indul az egynapos Metallica jegyek értékesítése A zenekar jövőre is folytatja a 2026-ban már negyedik éve futó, rekord-döntögető M72 elnevezésű világkörüli turnéját, amely 16 koncerttel érkezik Európába és az Egyesült Királyságba. Budapest egyike annak a 4 városnak, ahol két este is hallhatjuk a bandát, két különböző setlisttel és más-más előze