UH Fest 2019: Errorsmith, DJ Marcelle, Fiesta En El Vacio, AIWA és a többiek! Hír

Hirdetés

Szeptember 29. és október 6. között ismét műfajokon átívelő kalandokat hoz az UH Fest! Közel negyven fellépőt és produkciót mutat majd be Budapest különféle klubjaiban, helyszínein, tereiben, amelyekből ismét nyilvánosságra került pár érkező!

A fesztivál vendége lesz Erik Wiegand, azaz Errorsmith, aki a kilencvenes évek óta fontos alakja a berlini elektronikus klubéletnek (MMM, Smith N Hack), leginkább a tánczene határainak és ritmusrendszereinek folytonosan kísérletező, játékos mutálásával: közel másfél évtizednyi szünet után adta ki 2017-ben az év egyik legfantasztikusabb és leszórakoztatóbb tánclemezét, ez volt a Superlative Fatigue a PAN-nél.

A kortalan DJ Marcelle fellépéseit innovatívak és euforikusnak is szokták nevezni, dj-mixeit pedig nehéz műfaji behatárolhatóságuk miatt hangjátékoknak és szimfóniáknak: mindezt tánczenei környezetben hozza létre a barátságos holland, sokak szerint legenda, de elsősorban zenebolond és gyűjtő - ráadásul régebb óta, mint amennyi az UH Fest látogatóinak átlagéletkora.

Médiafelhajtás nem övezi, ám a szervezőket lenyűgözte Luna Maria Cedron-t, aki Fiesta En El Vacio néven hozza létre balladisztikusan szintetizált hangképeit, élő elektronika melegségébe ágyazott történeteit.

Az elmúlt években többször volt az UH Fest vendége különféle formációkkal, mint például a Crisis Sound System dj-trió tagjaként, nyáron pedig a Budokan Boys előtt lépett fel MA'AM-mal közös, rögtönzött duójával - szólóban azonban először lép fel majd az eseményen Nádházi Lajos: AIWA a záróeseményen játszik élő szettet.

Fellép a fesztiválon a skót Still House Plants trió, amely a londoni Café OTO történéseihez épp úgy kötődik, mint a glasgow-i Green Door stúdióhoz, a folkos dalformát az improvizációval ötvözi, ami miatt az is előfordult, hogy egy lelkes kritikus a The Quietus-nál arra ragadtatta magát, hogy Robert Wyatt-tel és a Velvet Undergrounddal vonjon párhuzamokat egy-egy szerzeményükről írva.

Bécsből érkezik a fesztivál régi szintetizátoros barátja, Philip Quehenberger, aki ezúttal nagyszerű duófelállását mutatja Didi Kern dobossal. 

Japánból jön a Kukangendai power trio, amelynek legutóbbi, Palm című lemezét a Sunn O)))-alapító, illetve pár éve a fesztiválon is fellépő Stephen O'Malley adta ki az Ideologic Organnél. Minimalista és poliritmikus, primitivista és gazdagon strukturált, meditatív és dinamikus - ezek az ellentétek mind jellemzőek rájuk.

A 23 éves, félig magyar, félig guineai, és a pécsi elektronikus zenei szakról jövő Siaga elsősorban a basszuszenék terén alkot izgalmas és kísérletező csavarokkal, absztrakt játékokkal, hipnotikus tempókkal. Élő szettjét mutatja meg majd a nagyérdeműnek.

UH Fest 2019 további információk >>>

UH Fest 2019 jegyelővétel >>>

 

UH Fest

Kapcsolódó

Művészetek Völgye 2026: első nevek és karácsonyi nyeremények Hír

Jövőre jubilál a Művészetek Völgye - megérkeztek a 35. alkalom első nevei Az ország legnagyobb összművészeti fesztiválja, a Művészetek Völgye 2026-ban július 24. és augusztus 2. között már 35. alkalommal vár mindenkit. A fesztivál első nevei közé több első Völgyező is került a már hazajáró fellépők közé, aki pedig már most biztosítja a helyét annak extra karácsonyi aján

Underground & jótékonyság: 2026-ban is jön a Pankkutya Fesztivál! Hír

Pankkutya Fesztivál 2026 2026-ban indul Zalaegerszegen a Pankkutya Fesztivál, amely immár három nappal, és két színpaddal vág neki a hazai fesztiválpalettának. A fesztiválunk különlegessége, hogy az első évünkben egy családi ház hátsó kertjéből indultunk, idén, a második évben már Zalaegerszeg város önkormányzatának segí

Zamárdiban marad a STRAND Fesztivál Hír

Strand Fesztivál - Zamádi Zamárdi közgyűlése döntött arról, hogy a következő négy évben biztosan a város és annak szabadstrandja ad otthont a STRAND Fesztiválnak. A 2026-os időpont a nyárzáró, ünnepi napokat érinti: augusztus 20. és 22. között várják a közönséget. A 2013-ban indult STRAND Fesztivál mára a Balaton Régió le

Megvillantotta zenei programját a VéNégy Fesztivál 2026 Hír

Bohemian Betyars - VéNégy Fesztivál 2026 Megérkezett a VéNégy Fesztivál és Színházi Találkozó első nagy durranása, lehullt a lepel a zenei line up első tíz fellépőjéről. A Dunakanyar legmenőbb összművészeti fesztiválján már biztosan ott lesz a Bagossy Brothers Company, Dánielfy, Parno Graszt, Analog Balaton, Elefánt, valamint a Bohemian