3 év után újra Ossian ünnep Budapesten! Cikk
Hirdetés
Szeptember 3-án, szombaton végre újra a fővárosban játszik az Ossian! A Paksi Endre vezette legendás zenekar hosszú-hosszú szünetet követően nemrég szállt ismét a ringbe, már ami a koncertezést illeti, most azonban nemsokára elérkezik a pillanat, hogy a sikeres nyári fellépés-sorozatuk kiemelt állomásaként a Barba Negrában is találkozzanak rajongóikkal.
A bulira egy alaposan kibővített turnéprogrammal érkezik a csapat, egyrészt, mivel nem csak az Ossian tábor várja már nagyon ezt a találkozást, másrészt, a koncertmentesség ideje alatt két önálló nagylemezt - Csak a Jót (2020), A Teljesség (2021) - is kiadott a zenekar. Illetve, egy - Most mi jövünk! címet kapott - feldolgozásalbummal is meglepték a közönséget és a szakmát tavaly.
Paksi Endre zenekarvezető, énekes ajánlója:
"Három hosszú év után, szeptember 3-án újra Budapesten játszunk, a Barba Negra Track színpadán!!! Rettenetesen várjuk már, folyamatosan visszaszámlálunk, vágjuk a centit!!! :) Nem lesz előzenekar és nagyon pontos kezdés lesz, az intro 19 óra 30 perckor fog felhangzani, és utána felváltva jönnek majd a régi, a nagyon régi, az új és a legújabb dalok. Még a szeptember 25-én megjelenő Békesség Sugárút szólólemezem címadó dalára is sort kerítünk majd. Mindenkit óriási szeretettel várunk, ez egy hatalmas Ossian Ünnep lesz!!!"
Ahogy a meghívóban olvasható, mert most már nem titok, szeptember második felében pedig érkezik Paksi Endre első szólólemeze, a Békesség Sugárút. E kapcsán nemsokára egy videoklip is bemutatásra kerül majd, illetve hamarosan az album előjegyzése is elindul.
A zenekar a fővárosi koncertet megelőzően most hétvégén két helyszínen is fellép, augusztus 26-án Hajdúnánáson, a Moto-Rock Weekend-en, másnap a 34. Sitkei Rockfesztiválon, Sitkén - szeptemberben pedig 10-én a kunszentmártoni Városnapon, 23-án Zalaegerszeg-Egerváron, az Egervári Várkastélyban lehet velük találkozni.
Ossian ünnep infók, jegyek >>>
H-Music Hungary
Kapcsolódó
80 éves lenne Bob Marley - A Ladánybene 27 összefogás koncerttel készül a jubileumra Cikk
Redemption Song, One Love, No Woman No Cry, Get Up, Stand Up – csak néhány dal, amely a mai napig velünk van Bob Marley életművéből. Minden idők legismertebb reggae zenésze 2025. február 6-án lenne 80 éves. A világ számos pontján emlékkoncertekkel, fesztiválokkal készülnek a jubileumra. Hazánkban
Söndörgő 30 - őrületes buli a Dürer Kertben Cikk
30 éves a Söndörgő, a kerek évfordulót pedig egy rendhagyó szülinapi bulival ünneplik, ahol a koncert után még hajnalig megy majd a tánc: Balkán Allnighter – Söndörgő 30. születésnap április 26-án a Dürer Kertben.
A Söndörgő három évtizede alakult, a zenekar születésekor a mai tagok még gyerekek
Rajongói tárgyakkal rendezik be a Vad Fruttik koncerthelyszíneit Cikk
Több tonnányi tárgyat ajánlottak fel a Vad Fruttiknak a rajongóik, miután az együttes felhívással fordult hozzájuk. Likó Marciék MÉLY címmel országszerte koncerteket adnak kulturális központokban, színháztermekben, és a fellépésekhez a rajongóktól kértek színpadi elemeket, kiegészítőket. A fotelek
A Budapest Parkban ünnepel az 50 éves Vágtázó Halottkémek Cikk
Május 9-én több mint egy évtizedes kihagyás után újra a Budapest Park színpadán a Vágtázó Halottkémek, akik ráadásul ötvenedik (!!) jubileumukat és az év elején megjelenő, Fellázad A Semmibe Vett Öröklét című lemezüket ünneplik egy különleges szeánsszal. Ha mindez nem lenne elég, az estét a Platon