Allie X koncert 2025, Budapest Esemény

Allie X koncert az A38 Hajón

Hirdetés

Ötödik lemezével először érkezik Magyarországra Allie X. A kanadai énekes-dalszerző különleges hangulatú élő produkcióiról is ismert, így nem érdemes kihagyni június 28-i, A38 Hajós fellépését.

Hosszú hallgatás és elszigeteltség után 2024-ben tért vissza a közönség elé Allie, hogy a Girl With No Face lemezével újra elővegye a tőle jól megszokott goth-pop hangzást, de ezúttal még beljebb engedjen mindenkit a saját világába.

Az album egy mániákus utazás egy olyan művész elméjébe, aki épp három évet töltött elszigeteltségben, pályafutása során először magányos producer, író és kreatív hang lett. Állítása szerint ez a lemez egy intenzív küzdelmet dokumentál a hatalomért és az irányításért - kreatívan, szakmailag, mentálisan és fizikailag is. Az amúgy is elszigetelt folyamat közben 2022-ben kórházba került, és ennek következtében egészen a közelmúltig eltűnt a nyilvánosság elől.

Tavaly tért vissza két teltházas észak-amerikai turnéval, ami a kritikusi- és közönség elismerésekben gazdag album megjelenését kísérte. A korai 80-as évek újhullámos szcénájának technológiája és a hedonizmusa által inspirált album analóg irányultságú dalai szöges ellentmondások sorozata: retro hangulatúak, de ultramodernek, témájukban kiszámíthatatlanok, mégis táncolhatóak, megközelíthetőek, ugyanakkor elragadóan fenyegetőek. Egyszóval a Girl With No Face teljesen különbözik a mai alt popot uraló tökéletesre hangolt, automatizált formáktól. Ez a lemez már csak azért is különleges, mert ez lett Allie első saját maga által producerált albuma.

Az önirónia könnyíti a lemez agresszív hangulatát, különösen az olyan dalokban, mint a You Slept on Me és az Off With Her Tits, ami Allie X néhány nyugtalanítóbb gondolatának felemelő szatirizálása. A sötétségen túl jellegzetes, zavart Disney hercegnő pop érzékenységét még mindig sikerül a dalaiba szőnie.

X nem csak énekesnő, de vizuális művész is, így a produkció minden részletében tökéletesen kitalált megjelenést hordoz magában. A feltűnő albumborító, egy piros, fekete és fehér tritone kép, ahol Allie saját arcának egy repedt papírmasé másolatát szorítja fekete kesztyűs kezeivel. Ahogy maga a zene is, ez talán a művész identitásának eddigi legközvetlenebb és egyben leginkább megzavaró ábrázolása.

Az erős vizuális reprezentáció pedig a koncerteken is visszaköszön, így nem csak a zavart Disney hercegnő hangzást hallhatják, de biztosan különleges látványban is részesülnek, akik ellátogatnak az A38 Hajóra június 28-án, Allie X első magyarországi koncertjére. A jegyértékesítés február 13-án 10 órakor indul a Girl With No Face lemezbemutatóra a www.livenation.hu, a www.funcode.hu és a www.a38.hu oldalakon.

  • Jegyárak: ...

  • Fellépők: Allie X, ...

  • Szervező: Live Nation

Allie X koncert (2025 Budapest) jegyelővétel >>>

 

Live Nation

Kapcsolat

Kapcsolódó

grandson koncert Budapest, Sziget Fesztivál 2024 Esemény

grandson, a kanadai-amerikai művész, stílusok közötti határokat feszeget, a rock, hip-hop és elektronikus elemeket egységes alternatív hangzássá formálva. Több mint 1 milliárd streammel és annál is többel a platina minősítésű művész olyan EP-ivel vált ismertté, mint a "a modern tragedy Vol. 1-2",

100.000+ látogatót hozott össze az idei Balaton Sound Esemény

Magyar szettel zárta az idei Heineken Balaton Sound Nagyszínpadának sztársorát Timmy Trumpet, aki felesége nagymamáját is felköszöntötte a színpadon. A fellépők nagyon szerették a fesztivált és úgy tűnik, a közönség is. Szombat estére az összlátogatószám átlépte a 100 ezret, de még később is jötte

[ELMARAD] Volt Fesztivál 2023 Esemény

„Sajnos, a bizonytalan gazdasági helyzetben jelenleg nincs lehetőségünk a VOLTot olyan színvonalon megszervezni, ahogy azt a közönség korábban megszokta” „A Telekom VOLT Fesztivál egy igazi „love brand”, a hazai fesztiválpiac jelentős rendezvénye, nekünk is szívügyünk, azonban már az idei sop

[ELMARAD] Hello Ugar 2022 Esemény

A megnövekedett költségek arra a döntésre kényszerítettek minket, hogy abba kell hagynunk az idei fesztivál megszervezését. Sajnos olyan mértékkel kerülne többe az idei fesztivál, amit már nem bírunk sem megfinanszírozni, sem kitermelni. Ne haragudjatok! Természetesen a bérletek árát mindenkine