[ÚJ DÁTUM] AWS koncert Siklósi Örs emlékére, Budapest Park Esemény

AWS koncert Siklósi Örs emlékére - ÚJ DÁTUM

Hirdetés

A fiatalon elhunyt Siklósi Örs zenekara, az AWS az énekes-dalszerző halála óta először beszél a nyilvánosságnak a most megjelenő 43 perces mélyinterjúban. A csapat szeptember 26-án* több mint 30 zenészbarát társaságában állít emléket a Budapest Parkban egy igazán különleges emlékkoncerttel, amelynek profitját ráadásul jótékony célokra ajánlják fel.

A koncert egy későbbi időpontban, szeptember 26-án kerül megrendezésre a dobos Veress Áron betegsége miatt. Alább a zenekar hivatalos közleménye:  

Sajnos rossz hírrel kell jelentkeznünk. Tegnapi főpróbánk végére Roni rosszul kezdte érezni magát, estére már be is lázasodott. Ma reggel 2 gyorsteszt és egy PCR teszt sajnos azt igazolta, hogy elkapta a covid vírust. Most azt a nagyon nehéz döntést kellett meghoznunk, hogy mindenki egészsége érdekében elhalasztjuk a koncertet.

Mindannyiunk számára borzalmasan nehéz most ezzel megbirkózni, hiszen az utóbbi időszakban csak erre készültünk, hogy minden összeálljon, hogy méltóképpen meg tudjunk emlékezni Örsről. Tudjuk, Ti is nagyon készültetek erre a koncertre, és sok mindent meg kellett oldanotok, hogy ott lehessetek.

Roni pihen és mi is tesztelünk, elvonulunk, hogy szeptember 26-án már mindenképpen együtt lehessünk veletek. Reméljük mindannyian meg tudjátok oldani, hogy aznap találkozhassunk!

A Budapest Park minden jegyvásárlót értesít holnap délig a belépőkkel kapcsolatos lehetőségekről. Ha addig esetleg nem érkezik meg a leveletek, a park@budapestpark.hu címen adnak tájékoztatást.

* * *

Az AWS tagjai (Brucker Bence – gitár, Kökényes Dániel – gitár, Veress Áron – dobok, Schiszler Soma – basszusgitár) a videóban részletesen mesélnek Örs küzdelméről, illetve arról, hogy ők csapatként hogyan élték meg a helyzetet. Elmondják, hogy kezdetben mindannyian kicsit bezártak, de végig bizakodóak voltak, egyáltalán meg sem fordult a fejükben a legrosszabb forgatókönyv. Örs életvidám és bizakodó volt, a terveiről, a zenekar jövőjéről beszélt kevesebb, mint egy éve a srácoknak. 

“Volt pár életmentő műtétje, és ezekben a pillanatokban is, amikor kitolták a műtőből, az volt az első gondolata, hogy mi lehet velünk, mi ezt hogyan éljük meg.”

Szóba kerül az is, hogy a dalszövegek utólag, a történtek fényében újraolvasva teljesen új értelmet nyernek. Erről az AWS a következőképp mesél:

“Ez nem egy tudatos dolog, amit az ember megfogalmaz magában, hanem egy érzés, ami elkíséri őt az életében [...], hogy neki korábban lesz dolga a halállal, mint más embereknek. Egészen biztos vagyok benne, hogy ezek a dalszövegek, meg régi versei az Örsnek erre reflektálnak, még ha ő ezt abban a pillanatban nem is tudta.”

Az interjúban beszélnek még arról is, hogyan dolgozzák fel egymás segítségével a történteket, illetve arról, hogy Örs családja is támogatja őket a folytatásban. De részletesen kitérnek az énekes közösség összekovácsoló erejére, illetve arra is, mennyire sok emberre volt jó hatással. “Ő olyan ember volt, aki kicsit mindenkinek a barátja.” - mondják. Ezen kívül mesélnek arról, hogy Örs akaraterejének hála még betegsége alatt is született három új AWS dal, amiből egy még idén nyáron, a Parkos emlékest előtt megjelenik.

“Ez a koncert olyan, amiből mi és a barátaink is ki tudják venni a részünket, és ami segíti a feldolgozás folyamatát. Örs teljes életművének tudunk emléket állítani, nem csak mi, a szűk baráti társasága, hanem azok is, akikkel koncerteken találkozott. Szerettük volna, hogy nekik is legyen lehetőségük méltóképp elbúcsúzni Örstől.”

Siklósi Örs szeptember 4-én lett volna 30 éves - egy nappal később, szeptember 5-én a Budapest Parkban rengeteg vendéggel kiegészülve tehát egy 30 dalos műsorral készül az AWS. Az este befolyt profitból pedig Örs családja létrehozza a Siklósi Örs Alapítványt, ami többek között olyan célokat tűz ki maga elé, mint hogy összegyűjti és kiadja Örs még meg nem jelent verseit és dalait, illetve vállalja egy zenei tábor megszervezését, amelyet még Örs maga álmodott meg. Ezen kívül terveik szerint évente pályázatot írnak ki, ahol kezdő zenekarok igényelhetnek támogatást karrierjük beindításához.

 

Az est vendég fellépői:

  • Aurevoir. zenekar
  • Áron András Apey - Lazarvs/Trillion
  • Bodor Máté - Alestorm
  • Csongor Bálint - Subscribe/Useme
  • Diószegi Kiki - Down For Whatever
  • Egyedi Péter - Óriás/Mmamt
  • Gere Dorottya - I’m Dorothy
  • Gordan Julian - Phrenia
  • Halász Ferenc - Depresszió
  • Kerecsen László - New Friend Request
  • Kiss Milán - Kies
  • Kovács Krisztián - Fish!
  • Kovács Pali - Paliék
  • Lukács Laci - Tankcsapda
  • Molnár Bálint - Jolly Jackers/ex-Insane
  • Molnár Máté - Road
  • Nagy Zoltán - ex-Phrenia
  • Németh Attila - ex-Turn Of Mind
  • Nova Prospect zenekar
  • Oravecz Kristóf - Paddy and the Rats
  • Pálinkás Tamás - Isten Háta Mögött/ Nagyúr
  • Radó Éden - Tiansen
  • Rimóczi Zsola - Fatal Error
  • Stefán Tamás - ex-Faminehill
  • Szivák Zsolt - Cloud9+
  • Varga Gergely - Meristem
  • Venyige Balázs - A Király Halott

Normál jegyek: 3999 / 4999 Ft 

Terasz jegyek: 7999 Ft

 

Siklósi Örs emlékkoncert jegyek >>>

 

Budapest Park

Kapcsolat

Kapcsolódó

TOMM¥ €A$H koncert 2025, Budapest [infó, jegyek] Esemény

TOMM¥ €A$H koncert 2025, Budapest dátum

2025 Nov 20
TOMM¥ €A$H az észt hip-hop fenegyerek nem áll le: legutóbbi, Untz Untz című botrány klipje után az Eurovízión futott hatalmasat Espresso Macchiato című dalával, amellyel elhozta Észtország számára a 3. helyet. Most pedig TOMM¥ €A$H Budapestre is beugrik egy-két eszpresszóra november 20-án, a Dürer

Wombo koncert 2025, Budapest Esemény

Wombo koncert 2025, Budapest dátum

2025 Nov 20
Az amerikai art-rock trió augusztusban jelenteti meg legújabb lemezét, a Danger in Fives-t, amelyet egy nagyszabású turné során Budapestre is elhoznak, így november 20-án, a Dürer Kertben táncolhatunk álomszerű zenéjükre. A Wombo két év hallgatás után ma bejelentette augusztus 8-án érkező új albu

BALTHVS koncert 2025, Budapest [infó, jegyek] Esemény

BALTHVS koncert 2025, Budapest dátum

2025 Nov 21
A kolumbiai psych-funk trió, a BALTHVS tavalyi A38-as koncertje után november 21-én visszatér Budapestre, hogy ezúttal a Turbina Kulturális Központban ringasson el mindenkit atmoszférikus zenéjével. A kolumbiai BALTHVS egy háromtagú pszichedelikus funk-rock zenekar, akik groove-os, atmoszférikus

Carpetman koncert 2025, Budapest Esemény

Carpetman koncert 2026, Budapest dátum

2025 Nov 23
A függöny maszk mögé rejtőző Carpetman nem csak megjelenésében, de zenéjében is egyedülálló. Dalai kiszámíthatatlan elegyei a house és a blues zenének, arról, pedig, hogy mennyire sikeres volt a kísérlet, a több mint 100 milliós stream árulkodik. A fiatal zenész ősszel első európai turnéjára készü