Kalapács 60+ Nagyfi 60 + Rudán 60 - Totális Metal nagykoncert április 30-án a Barba Negrában Cikk
Hirdetés
2023. április 30-án, a Barba Negra Red Stage-ben közös tripla születésnapi nagykoncertet tart Kalapács József, Nagyfi László és Rudán Joe. A buli látványban és hangban is a klasszikus "gépi Gép” korszakot idézi majd meg, komoly pirotechnikával, valamint brutális hang- és fénytechikával - azaz a legendás korszakot felelevenítő igazi heavy metal show-val - készülnek az ünnepeltek és a szervezők.
Kalapács József ajánlója:"A tavaly augusztusi bulinál nem mi voltunk a főkolomposok a szervezést tekintve, talán ezért is nem éreztük eléggé kimagaslónak a látványt, tehát e téren hiányérzetünk maradt. Most aztán szeretnénk feleleveníteni azt az igazi tradicionális metal ünnepet, ami annak idején a Pokolgép koncerteket jellemezte. Már most készülnek azok a színpadelemek, amikkel szeretnénk ezt megidézni, és erre most a H-Music, és a Barba Negra összefogásával lehetőség is nyílik. És ne feledjük, hogy a három születésnap mellett van ám még egy jubileum, ami nem csupán a három szülinaposhoz, hanem a jelenlévő összes taghoz kapcsolódik! Mindannyiunk egykor volt zenekarának, a Pokolgép zenekarnak születése, még inkább első országos hírnevet hozó megjelenése - Ki Mit Tud? '83 - pontosan 40 éve történt. Most hát minden adott, hogy egy olyan irgalmatlan bulit adjunk, ami minden szempontból méltó, és úgy érzem, hogy ez ráteheti majd a koronát az eddigi pályafutásunkra.”
A Kalapács József (ének), Nagyfi László (gitár), Rudán Joe (ének), Pazdera György (basszusgitár), Tarca László (dob), és Nagy Dávid (gitár) alkotta Totális Metal formáció a Pokolgép metal himnuszait idézi fel ezen az április végi estén.
Nagyfi László gondolatai a koncerttel, és az előzményekkel kapcsolatban: "A program összeállítását nagyrészt Joci végzi, de természetesen mi is bele-beleszólogatunk, egyelőre úgy néz ki, hogy a Rudán Joe-s korszakból is bekerül egy-két nóta a repertoárba. Ahogy már elhangzott, a tavalyi Budapest Parkos bulihoz képest óriási változások várhatóak a látványban. Ezt megelőzően pár hét múlva fellépünk Erdélyben, márciusban pedig pótoljuk az elmaradt pécsi bulit. A formáció felállása változatlan, nagyon jól érezzük magunkat együtt, Dávid is szépen beilleszkedett az öregek közé.” (nevet)
Rudán Joe az idei buli(k) apropójáról: "Tavaly Joci és Laci volt 60 éves, idén én töltöm, ezért úgy gondoltuk, hogy ezt egy közös produkcióval is megünnepeljük, továbbgondolva a tavaly augusztusi Kalapács József - 60 Total / 40 Metal nagykoncertet, és az akkor összeállt Totális Metal formáció működését. Az a buli nagyon jól sikerült, személy szerint nekem is nagyon jó volt újra együtt játszani a régi arcokkal, klassz volt ismét átélni azt az érzést, amit ezek a régi dalok adnak. Csak ott voltam én is húsz évig a Pokolgépben... (nevet) A vidéki koncertek is nagyon jól sikerültek, teltház volt mindenhol. ”
Totális Metal nagykoncert 2023 jegyek >>>
H-Music Hungary
Kapcsolódó
80 éves lenne Bob Marley - A Ladánybene 27 összefogás koncerttel készül a jubileumra Cikk
Redemption Song, One Love, No Woman No Cry, Get Up, Stand Up – csak néhány dal, amely a mai napig velünk van Bob Marley életművéből. Minden idők legismertebb reggae zenésze 2025. február 6-án lenne 80 éves. A világ számos pontján emlékkoncertekkel, fesztiválokkal készülnek a jubileumra. Hazánkban
Söndörgő 30 - őrületes buli a Dürer Kertben Cikk
30 éves a Söndörgő, a kerek évfordulót pedig egy rendhagyó szülinapi bulival ünneplik, ahol a koncert után még hajnalig megy majd a tánc: Balkán Allnighter – Söndörgő 30. születésnap április 26-án a Dürer Kertben.
A Söndörgő három évtizede alakult, a zenekar születésekor a mai tagok még gyerekek
Rajongói tárgyakkal rendezik be a Vad Fruttik koncerthelyszíneit Cikk
Több tonnányi tárgyat ajánlottak fel a Vad Fruttiknak a rajongóik, miután az együttes felhívással fordult hozzájuk. Likó Marciék MÉLY címmel országszerte koncerteket adnak kulturális központokban, színháztermekben, és a fellépésekhez a rajongóktól kértek színpadi elemeket, kiegészítőket. A fotelek
A Budapest Parkban ünnepel az 50 éves Vágtázó Halottkémek Cikk
Május 9-én több mint egy évtizedes kihagyás után újra a Budapest Park színpadán a Vágtázó Halottkémek, akik ráadásul ötvenedik (!!) jubileumukat és az év elején megjelenő, Fellázad A Semmibe Vett Öröklét című lemezüket ünneplik egy különleges szeánsszal. Ha mindez nem lenne elég, az estét a Platon