STUDIO 5 szerzői est 2019, Zeneakadémia Esemény
Hirdetés
A STUDIO5 első 2019-es koncertje fókuszában a kritika és az azt megteremtője áll, a kritikus. Személyét misztérium fedi, a közönség csak a véleményét ismerheti, de motivációit és döntésének okairól keveset tudhat. Ezen szeretne a Studio5 változtatni a beavatás szándékával és Molnár Szabolcs közreműködésével.
A koncerten hallható zeneszerzők kérdéseket tesznek fel Molnár Szabolcs korábbi, róluk írt kritikáiról. A válaszok pedig nem lesznek érdektelenek. A koncert műsorát az alkotók a Solti-terem akusztikájába leginkább adekvát kamaradarabjai képezik. Duó, trió, kvintettek mellett elhangzik Alberto Alessio: Bembe című, a Bartók Zeneszerzőverseny STUDIO5 különdíjas műve Kovács Gergely (zongora) előadásában.
A STUDIO 5 zeneszerző csoport tagjait elsősorban nem valamiféle közösen vallott esztétika kapcsolja össze, hanem az a meggyőződés, hogy az új zene nem kizárólag beavatottak kicsiny csoportjának figyelmére számíthat. Az elmúlt időszak nagy visszhangot keltő hangversenyei, mint amilyenek a Szent István Bazilikában, vagy a Zeneakadémia Solti termében megrendezett koncertek voltak, igazolták e meggyőződést. Az Itt és most bérlet hangversenyein felhangzó művek többsége – mind a szélesebb közönség, mind a szakkritika, mind pedig a kompozíciók megszólaltatására vállalkozó előadóművészek körében – a legkülönbözőbb fórumokon, számos alkalommal sikert aratott már. Kutrik Bence Rituale című darabját például az International Rostrum of Composers szemlén, 2018-ban, az európai rádiók számára lejátszásra ajánlott legjobb művek közé választották.
Műsor:
- Alberto Alessio: Bembe (a Bartók Zeneszerzőverseny Studio 5 különdíjas műve)
- Kovács Gergely (zongora)
- Bella Máté: Visions
- Szűcs Péter (klarinét), Móri Beáta, Szalai András (cimbalom)
- Virágh András Gábor: Tetra
- Seleljo Erzsébet (altszaxofon), Seleljo Irén (zongora)
- Solti Árpád: Amit szívedbe rejtesz
- Kiss Diána (szoprán), Solti Árpád (zongora)
- Varga Judit: Escapex2
- Nagy Judit (cselló), Varga Judit (zongora)
- Kutrik Bence: Rituale
- Szepesi János (klarinét), Szentpáli Roland (tuba), Joó Szabolcs, Weisz Nándor (ütőhangszerek), Razvaljajeva Anasztázia (hárfa)
- Vezényel: Káli Gábor
Studio5
Kapcsolat
-
STUDIO 5 szerzői est a Zeneakadémián időpont:
Kezdete:2019 Mar 09 19:00Vége:2019 Mar 09 21:00
Budapest ,
Liszt Ferenc tér 8 ,
1061 ,
Kapcsolódó
Mother Mother koncert 2025, Budapest Esemény
Mother Mother koncert 2025, Budapest dátum
AURORA koncert 2025, Budapest Park Esemény
AURORA koncert 2025, Budapest Park dátum
Billy Idol koncert 2025, Budapest Park Esemény
Billy Idol koncert 2025, Budapest Park dátum
Hurts koncert 2025, Budapest Park Esemény
Hurts koncert 2025, Budapest Park dátum