Beethoven emblematikus műveit bemutató videósorozattal jelentkezik a Müpa Cikk
Hirdetés
Beethoven születésének 250. évfordulója alkalmából a zeneszerző életművéből nyújt ízelítőt a Müpa. A #Beethoven250Challenge során a nézők egy húsz, egyenként ötperces epizódból álló videósorozat segítségével ismerkedhetnek meg közelebbről a komponista jelentős alkotásaival. A nézőknek ilyenformán lehetőségük nyílik kötetlen keretek között megtapasztalni, hogy a klasszikus zene valóban mindenkihez szól, egyúttal felkészülhetnek a Müpa őszi, Beethovent ünneplő programjaira is.
Akad, akinek már gyermekkorától az élete része, míg másoknak kevésbé ismerős terep a komolyzene világa; nekik is szól a Müpa vadonatúj videósorozata, amely nem kisebb feladatra vállalkozik, mint hogy Beethoven kivételes művei révén hétről-hétre közelebb hozza a közönséghez a klasszikus dallamokat. Az intézmény a páratlan kincseket rejtő archívumából válogatott koncertfelvételekkel, világhírű karmesterek tolmácsolásában, elismert hangszeres szólisták játékán keresztül vezeti be az érdeklődőket ebbe a varázslatos univerzumba. Az első részben a csellóra és zongorára írt g-moll szonáta kerül terítékre Várdai István és Frankl Péter előadásában, a későbbiekben pedig egyebek mellett az A-dúr vonósnégyesről, a „Holdfény"-szonátáról és a c-moll, avagy „Sors"-szimfóniáról tudhatnak meg többet. A karmesterek és előadóművészek közül többek között Kocsis Zoltánnal, Vásáry Tamással, Baráti Kristóffal, Hollerung Gáborral, Giovanni Antoninivel, Gyenyisz Macujevvel, Maxim Vengerovval, Shai Wosnerrel, Kobajasi Kenicsiróval és Pinchas Zukermannal találkozhatnak egy-egy felvétel erejéig.
A közönség a zene élvezetén túl minden részből izgalmas érdekességeket tudhat meg nemcsak az elhangzó zeneművekről, de az azokat előadó művészekről is. A #Beethoven250Challenge-hez bárki csatlakozhat, aki pár hét leforgása alatt, szórakoztató formában szeretne átfogó képet kapni a zeneszerző életéről és munkásságáról, hogy aztán a sorozat végén e tudással felvértezve élvezhesse majd ősszel a Müpa Beethovent ünneplő programjait, többek között egy nagyszabású szimfóniamaratont vagy egy zongoraszonáta-hétvégét. Az epizódok nagyszerű alkalmat teremtenek arra is, hogy a Müpa egyre bővülő online közösségének tagjai találkozzanak egymással a virtuális térben, eszmét cseréljenek, és megosszák egymással az élményeiket éppen úgy, ahogyan azt a Müpa Home közvetítései kapcsán az elmúlt hetekben tették. Az online kommunikációt színesítendő a Müpa egyedi GIF-csomaggal is készült a követőinek, és mindenkit arra biztat, hogy bátran használja azt a közösségimédia-felületeken. A humoros GIF-ek segítségével a nézők kinyilváníthatják tetszésüket, gratulálhatnak a művészeknek, és felidézhetnek jellegzetes nézőtéri mozzanatokat.
A #Beethoven250Challenge első része
Müpa
Kapcsolódó
A Momentán Társulat improvizációs színházi alkotóműhelye felvételt hirdet Cikk
Olyanok jelentkezését várják, akik szeretnének egy fiatal alkotóközösség tagjai lenni, szeretnének improvizációs színházi technikákat elsajátítani, és egy csapatban álmodnák és valósítanák meg különböző kreatív ötleteiket.
A Momentán Műhely egyszerre közösség, tanulóhely és alkotótér. Olyan 18-26
Új sorozatokkal várja a zenerajongó ifjakat a Müpa Cikk
A Müpa családi és ifjúsági programjain a hangsúly mindig az élményen van. A február 8-án debütáló Hangvár sorozat első előadásán a gyerekek különböző zenei formációkkal ismerkedhetnek meg, míg az Európa ízei sorozatban legközelebb Itália fogásai kerülnek terítékre.
A Müpa megnyitása óta fontos kü
Eredet - Kortárs kiállítás Mózes 5 könyve alapján Cikk
A MODEM harmadik emeleti kiállítóterében rendezett Eredet című kiállítás a 21. századi ember nézőpontjából, kortárs magyar művészek segítségével értelmezi a Bibliából Mózes öt könyvét, azaz az emberiség őstörténetét, mely a zsidóság és kereszténység által meghatározott kultúrák értékrendjének alap
Ötödik alkalommal készül Rendezvény ReStart konferenciára az MTPA Cikk
Május 20-án ismét az Akvárium Klub ad otthont annak a rendezvényszektort tömörítő szakmai eseménynek, amit a Magyar Turisztikai Program Alapítvány hívott életre még 2021-ben, és idén már az ötödik kiadását rendezik meg. Az ingyenes Rendezvény ReStart konferencia célja, hogy közös platformot teremt