Ingyenesen megnézhetőek a Portrait of Humanity 2020 nyertes fotográfiái Cikk
Hirdetés
A Portrait of Humanity 2020 (Az emberiség portréja 2020) pályázat nyertes fotográfiáit bemutató, harminc képből és három sorozatból álló kiállítása azzal a céllal született, hogy megmutassa, több dolog köt össze bennünket, mint ami elválaszt egymástól. A nemzetközi tárlat szeptember 4. és október 11. között tekinthető meg ingyenesen a Capa Központ 8F Galériájában.
A 2020-as év különösen nehéz kihívások elé állította a nemzetközi közösséget. Ezekben a napokban, talán jobban, mint bármikor korábban, erőt meríthetünk abból, ami emberré tesz minket: az élet univerzális megnyilvánulásaiból, amelyek tanúsítják, hogy végül is mindannyian egy anyagból vagyunk. Remény. Bátorság. Elmélyülés. A talpra állás időszakai. Az első üdvözlő szavak. A végső búcsú. És minden, ami a kettő között történik.
A British Journal of Photography kiadója, az 1854 Media hirdette meg a Portrait of Humanity 2020 nyílt fotópályázatot, amely lehetőséget nyújt a fotográfusoknak megmutatni, hogy mit jelent embernek lenni ebben a zaklatott korban. A világ vezető intézményeiben dolgozó fotószerkesztőkből, kurátorokból és fesztiválrendezőkből álló zsűri harminc képet és három sorozatot választott ki győztesként a több ezer pályaműből, hogy összeállhasson az itt látható kiállítás.
A Portrait of Humanity 2020 történetek gazdag tárházát vonultatja fel a világ minden tájáról: ott van például Eric Demer portréja Greta Thunbergről, aki éppen Kanada történelmének legnagyobb demonstráló tömegét szólítja meg; Marie Hald önszeretetet és önelfogadást ünneplő fotográfiája a pozitív testképért küzdő aktivista, Martéról; a Mirja Maria Thiel által megragadott, szenvedéllyel teli, bensőséges pillanat a hatvan éve házas pár életéből; vagy Snezhana von Büdingen sorozata a kislányból nővé válás korszakában járó tizenkilenc éves, Down-szindrómás Sofie-ról.
Végső soron a nyertes munkák bensőséges módon ragadják meg a Portrait of Humanity mozgalom legfőbb értékeit: az egyén fontosságát, a közösség erejét és az összefogás jelentőségét.
Ez a tárlat a Portrait of Humanity 2020 nemzetközi vándorkiállítás egyik állomása. A Portrait of Humanity 2020 kiállítás a Capa Központ mellett megtekinthető lesz a haidarábádi Indiai Fotófesztiválon, a Clear Channel reklámfelületein világszerte, valamint az űrben is a Sent Into Space együttműködésével.
A Portrait of Humanity 2021 pályázatot már kiírták! Mutasd meg az emberiség portréját, ahogy te látod! Beadási határidő: 2020. október 22.
Nevezés a Portrait of Humanity 2021-re >>>
Capa Központ
Kapcsolódó
A Momentán Társulat improvizációs színházi alkotóműhelye felvételt hirdet Cikk
Olyanok jelentkezését várják, akik szeretnének egy fiatal alkotóközösség tagjai lenni, szeretnének improvizációs színházi technikákat elsajátítani, és egy csapatban álmodnák és valósítanák meg különböző kreatív ötleteiket.
A Momentán Műhely egyszerre közösség, tanulóhely és alkotótér. Olyan 18-26
Új sorozatokkal várja a zenerajongó ifjakat a Müpa Cikk
A Müpa családi és ifjúsági programjain a hangsúly mindig az élményen van. A február 8-án debütáló Hangvár sorozat első előadásán a gyerekek különböző zenei formációkkal ismerkedhetnek meg, míg az Európa ízei sorozatban legközelebb Itália fogásai kerülnek terítékre.
A Müpa megnyitása óta fontos kü
Eredet - Kortárs kiállítás Mózes 5 könyve alapján Cikk
A MODEM harmadik emeleti kiállítóterében rendezett Eredet című kiállítás a 21. századi ember nézőpontjából, kortárs magyar művészek segítségével értelmezi a Bibliából Mózes öt könyvét, azaz az emberiség őstörténetét, mely a zsidóság és kereszténység által meghatározott kultúrák értékrendjének alap
Ötödik alkalommal készül Rendezvény ReStart konferenciára az MTPA Cikk
Május 20-án ismét az Akvárium Klub ad otthont annak a rendezvényszektort tömörítő szakmai eseménynek, amit a Magyar Turisztikai Program Alapítvány hívott életre még 2021-ben, és idén már az ötödik kiadását rendezik meg. Az ingyenes Rendezvény ReStart konferencia célja, hogy közös platformot teremt