Nemzetközi építészeti kiállítás nyílik a Kortárs Építészeti Központban Cikk
Hirdetés
Kortárs, nemzetközi építészeti kiállítás nyílik a Kortárs Építészeti Központban 2019. december 9-én The Art of Joining: Teamwork címmel. A kiállítás a dessaui Bauhaus Alapítványban végzett kutatásra épít, és technológiai és politikai összefüggéseiben vizsgálja Konrad Wachsmann kísérleti építészetét. A német, egyesült államokbeli, lengyel és osztrák kurátorokból álló csapat a tervezésben való együttműködés, csapatmunka aktuális kérdéseit járja körül.
Konrad Wachsmannt az ipari előregyártás forradalmáraként tartják számon, aki 1941-ben Németországból az Egyesült Államokba emigrált. A II. világháborút követő években a tudományos és együttműködésen alapúló megközelítés vált tervezési és pedagógiai módszerének alapvető elemévé. Az osztrák nyári iskolák, japán szemináriumok és az Egyesült Államokban tartott előadások közt Wachsmann innovatív módszereket fejlesztett a csapat-alapú tanulás, a tervezésben való együttműködés terén. Wachsmann az építészet technológiai fejlődésének elkötelezett támogatója volt egészen 1980-ban Los Angelesben bekövetkezett haláláig.
A program három kortárs jelentőséggel bíró kérdést feszeget: [1] Gyár: Hogyan működünk együtt? [2] Hálózat: Hogyan szervezzük önmagunkat? [3] Iskola: Hogyan tanulunk együtt? A beszélgetések célja, hogy a szervezők kortárs design gyakorlat és elmélet területen dolgozó kollegákkal közösen járják körül ezeket a kérdéseket. A folyamat során a kiállítás így önmagában is az együttműködés gyakorlatává válik a gyártás, a hálózatépítés és a tanulás területein.
A The Art of Joining: Teamwork kiállítást a LEAP Collective nevű kurátori csapat szervezi, melynek tagjai: Eva-Maria Offermann (Berlin), Phillip Denny (New Yorkban - Cambridge-ben), Lisi Zeininger (Bécsben), valamint Adam Przywara (Varsó - Manchester) fiatal építészettörténészek, kurátorok.
A kiállításhoz december 10-11. között nemzetközi workshop-sorozat is kapcsolódik, mely Wachsman munkásságának bemutatása mellett az együttműködésről és csapatmunkáról szóló beszélgetések kiindulópontja lesz. A workshopokra jelentkezni a teamwork@kek.org.hu címen lehet 2019. december 7-ig.
A kiállítás a Kortárs Építészeti Központ 33,3 m2 címmel kiírt kurátori pályázatának nyertes projektje. A kiírásra tíz országból több mint 15 pályázat érkezett, melyeket nemzetközi szakemberekből álló zsűri bírált el. Támogatók: Nemzeti Kulturális Alap, Újbuda Önkormányzata, Budapesti Goethe Intézet.
Kortárs Építészeti Központ
Kapcsolódó
Eredet - Kortárs kiállítás Mózes 5 könyve alapján Cikk
A MODEM harmadik emeleti kiállítóterében rendezett Eredet című kiállítás a 21. századi ember nézőpontjából, kortárs magyar művészek segítségével értelmezi a Bibliából Mózes öt könyvét, azaz az emberiség őstörténetét, mely a zsidóság és kereszténység által meghatározott kultúrák értékrendjének alap
Kortárs divatfotó & kelet-európai esztétika a Capa Központban Cikk
Hogyan tud eredetiséget és őszinteséget csempészni a divatfotók csillogó és menő világába a kelet-európai életérzés? Erre a kérdésre keresi a választ a Capa Központban 2024. június 21. és október 6. között látható, Kelet-európai szépség című kiállítás elsősorban kiváló magyar és kelet-európai foto
André Kertész 130 kiállítássorozatot rendez a Magyar Nemzeti Múzeum Cikk
A Magyar Nemzeti Múzeum André Kertész világhírű fotóművész születésének 130. évfordulója alkalmából kiállítássorozatot rendez három helyszínen, Esztergomban, Budapesten a Magyar Nemzeti Múzeumban és a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központban. A tárlatokon a 2021-ben New Yorkból vásárolt Kertész-
Rákositól Kádárig: szocreál képeket mutat be egy új kiállítás Budapesten Cikk
Egy éves kutatómunka áll a hamarosan nyitó „Szocreál képzőművészet a Rákosi-Kádár korszakban” című kiállítás különleges gyűjtése mögött. A szocreál festmények eltűntek a mindennapokból, kevés alkotás bukkan fel aukciókon vagy régiség piacokon, de feltehetőleg sok van még belőlük vidéken magánember