Lemezjátszó: Ferenczi Gyuri és Lóci is egy-egy kultikus lemezről szakért az év végén Cikk

Hirdetés
A hazai könnyűzene egyik nagyja és egy feltörekvő tehetsége is a Lemezjátszó programsorozat vendége lesz az év végén. Ferenczi Gyuri és Csorba Lóránt, azaz Lóci egy-egy kultikus albumról értekezik majd Horváth Gergellyel Budapesten, a B32 Galéria és Kultúrtérben.
A Lemezjátszó programsorozat másfél évvel ezelőtt indult a B32-ben azzal a céllal, hogy a könnyűzene meghatározó formátuma, az album méginkább visszanyerje népszerűségét. Lényege, hogy a budai kulturális helyen a közönség havonta egyszer meghallgathat egy kultikus lemezt, amiről az est folyamán egy népszerű zenész és Horváth Gergely, a Petőfi Rádió egykori vezetője beszélget. Értekezett már Lovasi András Doors-ról, Harcsa Veronika Nirvanáról, Beck Zoli Pearl Jam-ről, Kiss Tibi Tom Waits-ről és Felcser Máté Amy Winehouse-ról.
A Lemezjátszó idén szeptemberben kilépett a komforzónájából, és megalkotói a Margaret Island új albumának szerveztek egy 6 állomásos turnét. Az esteken a közönség megjelenés előtt meghallgathatta Lábas Vikiék lemezét, majd az együttes magjával Horváth Gergely beszélgetett a friss dalokról.

A B32 Galéria és Kultúrtér valamint a Fülesbagoly blog által szervezett programsorozat év végére visszatér az újbudai létesítmény színháztermébe, ahol november 22-én Ferenczi György Muddy Waters Fathers and Sons lemezét boncolgatja, december 16-án pedig Lóci osztja meg gondolatait az LGT Bummm! című anyagáról.
A házigazda nagy hangsúlyt fektet a hangzásra is. A bakeliteket az Audio-Technica LP5 lemezjátszóján pörgetik, és kimondottan ezekre az alkalmakra a hallgatóságot körbeépítik Trevis Audio hangfalakkal, melyek valósághűen adják vissza az eredeti hang minőségét és dinamikáját. A Lemezjátszó programsorozat estjeire a belépőjegy 800 forint, kapható a b32.jegy.hu oldalon.
Muddy Waters-esemény >>>
LGT-esemény >>>
- Lemezjátszó -
Kapcsolódó
Nemzetközi csúcson A besúgó alkotója Cikk
Az amerikai Amazon streaming platformja, a Prime Video kínálatának top 5 legnépszerűbb produkciója között előkelő helyet ural a King & Conqueror (Király és hódító) című sorozat. A nyolc részes BBC széria jelenleg az egyik legtöbbet nézett műsor Amerikában, melynek három epizódját is A besúgó a
Verdi Nabuccójával búcsúztatja az őszt a Nemzeti Filharmonikus Zenekar Cikk
Verdi Nabuccójával a műfaj egyik legnagyobb slágere indítja a Nemzeti Filharmonikusok opera bérletét a 2025/2026-os évadban. A négyfelvonásos bibliai tárgyú művet – szerzője első igazán sikeres alkotását – kiváló olasz karmester, Andrea Battistoni vezényli, a legfontosabb szerepeket mongol bariton
Decembertől ÁLOMUTAZÓ az Erkelben Cikk
A 2017-ben nagy sikerrel bemutatott Álomutazó című családi mesemusical a megújult Erkel Színház repertoárjában tér vissza idén decemberben, a szereplők közt pedig újra láthatjuk Szabó Győzőt és Stohl Andrást, továbbá ezúttal is ismert sztárok lépnek színpadra a darabban, mint – mások mellett - Nag
Elindult a nevezés a 9. Magyar Klipszemlére Cikk
Szeptember 1. és 12. között lehet nevezni a 09. Magyar Klipszemlére, az ország videoklip fesztiváljára, ahol az előadók mellett a rendezőket, operatőröket és a teljes kreatív, filmes és zenés szakmát is ünnepeljük. A versenyprogram vetítése és az azt követő ünnepélyes díjátadó november 6-án lesz,