Peter Lindbergh legendás képeivel indul a 9. Budapest Fotófesztivál Cikk

Budapest Fotófesztivál

A Budapest Fotófesztivál kilencedik évében egy országos premierrel indítja programsorozatát. a Fotófesztivál és a Műcsarnok szakmai együttműködésében megvalósuló tárlaton Magyarországon első alkalommal láthatók a legendás német divatfotográfus Peter Lindbergh (1944-2019) ikonikus alkotásai.

A fotográfiában úttörőként, minimalista eszközökkel az időtlen karaktert kívánta megragadni, egyéni látásmódjával újraértelmezte a szépség fogalmát. Portréinak pózmentes természetessége, a reklám és a divat világában szokatlan stílusa ellentétben állt a korszak szigorúan konstruált képeivel, a divatfényképészet aktuális trendjeivel.

Hirdetés

A Budapest FotóFesztivál, a nagyközönség számára nyitott kiállítás sorozat keretében mutatja be a kortárs és a klasszikus magyar és nemzetközi fotográfia értékeit. A 2025-ben a kilencedik éve megrendezett Fesztivál ismét izgalmas nemzetközi sztárkiállítással, kortárs hazai körképpel, a fővárosi múzeumok és galériák, valamint a nemzetközi kultúrintézetek fotókiállításaival várja a látogatókat. A Budapest FotóFesztivál a fővédnöke Budapest Főváros Önkormányzata.

Az évente megrendezett programsorozat a kortárs magyar és nemzetközi fotográfiai szcénát és a közönséget rendszeresen összehozza, összeköti. A rendezvényt a nagyközönség számára nyitott programok, workshopok, múzeumpedagógiai események, kortárs fotóművészeti szakmai programok, portfolio review, fotókönyvvásár színesítik.

Budapest Fotófesztivál 2025 programok >>>

 

Budapest Fotófesztivál 

Fotó: Peter Lindbergh

Kapcsolódó

Hetedik alkalommal is jön a MiraTone Cikk

MiraTone Fesztivál 2025 Augusztus 24. és 31. között újra felpezsdül Budapest zenei élete – jön a MiraTone Fesztivál és Akadémia, amely mára a régió egyik legjelentősebb klasszikus zenei eseményévé vált.  A nyitottság, az innováció, valamint a közösségi és fenntartható működés elismeréseként a fesztivál immár kétszer is m

Beethoven 2025-ben is kiköltözik a szabadba Cikk

Beethovennel a szabadban - martonvásári koncertek július 5-12-19. Idén nyáron is különleges zenei élménnyel várja közönségét a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a „Beethovennel a szabadban – 2025” koncertsorozat keretében. A hagyományos nyáresti előadásoknak ismét a festői Brunszvik-kastély parkja ad otthont három szombat estén: július 5-én, 12-én és 19-én. A konce

Park FM-exkluzív: a Lidokain sötétebb oldala, amit még nem hallottál Cikk

Park FM-exkluzív: a Lidokain sötétebb oldala, amit még nem hallottál A BSW két tagja, Matyi és Gaben nemrég a Park FM reggeli műsorának, a Hajnali Körnek a vendégei voltak, ahol többek között a Lidokain című slágerük születéséről is meséltek – és az is kiderült, hogy ByeAlex kulcsszerepet játszott abban, hogy a dal végül olyan lett, amilyennek most ismerjük és szer

Fiktív fesztiválok valós vizualitása – MOME-kiállítás nyílt a Budapest Parkba Cikk

kiállítás nyílt a Budapest Parkban a MOME hallgatóinak munkáiból Június 12-én egy megnyitó eseménnyel vette kezdetét a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) és a Budapest Park együttműködésében megvalósult kiállítás, amely a “Park Gallery” helyszínen kapott helyet. A tárlat a MOME Média Design BA hallgatóinak fesztiválarculati munkáit mutatja be, amelyek egy tav