Nyári zenei fesztivál a Benczúr kertben Cikk

Nyár esti kikapcsolódás, kulturális élmény, páratlan környezet? A Benczúr kertben mindez megvalósul, hiszen Budapest szívében, egy patinás épület kertjében 2017 júniusától egy megújult szabadtéri színpad különleges nyári koncertekkel és előadásokkal várja  a látogatókat.

Hirdetés

A szezonnyitás összekapcsolódik a Magyar Posta 150 éves fennállásának ünnepével. Ennek a szép kornak tiszteletére a Benczúr Kert június 24-én, a Múzeumok Éjszakáján, egy páratlan Nosztalgiakoncerttel nyit. A Magyar Posta Szimfonikus Zenekarának hangversenyét hallgathatják meg az érdeklődök Medveczky Ádám vezényletével. A koncert a Múzeumok Éjszakája karszalaggal látogatható, mely a helyszínen, a Postamúzeumban megvásárolható.

A nyitány után egy hat előadásból álló rendhagyó zenei időutazás folytatja a programsorozatot, ahol különböző zenei stílusok reprezentálják az elmúlt 150 év korszakait, irányzatait.

  • június 28-án a XIX. század (1867-1892) legnépszerűbb operái a főszerep. Miklósa Erika, a világhírű opera-énekesnő Erkel, Verdi, Puccini operamelódiái mellett számos zenei meglepetést is tartogat. PartnereBalczó Péter a Magyar Állami Operaház kiváló tenoristája lesz.
  • július 5-én a századforduló hangulatát idéző Operett gála örökzöld slágerekből ad ízelítőt az Operettszínház neves művészeinek közreműködésével.
  • július 20-án a swing aranykorába (1917-1942) repülhetnek vissza a nézők Szulák Andreával és Bársony Bálint zenekarával.
  • augusztus 3-án izgalmas felfedezőutat tehetnek az érdeklődők a népzene birodalmában. A Muzsikásegyüttes és Kacsó Hanga Borbála koncertjén mindenki páratlan zenei élményre számíthat, néptánccal fűszerezve.
  • augusztus 24-én Tolcsvay László a Beat korszakot (1967-1992) idézi meg.
  • szeptember 7-én a zenei időutazás utolsó állomásán a Forte Társulat előadásában Bartók Béla Concerto és 5. vonósnégyesére komponált kortárs táncjáték zárja a jubileumi koncertsorozatot.

Hosszú az út Erkeltől a Beat korszakig, de aki vállalkozik erre a zenei időutazásra, feledhetetlen élményekkel gazdagodik, amik lelket melengető emlékként felidézhetők a véget nem érő téli esteken.

 

Sajtóanyag: Momentum Mundi

Kapcsolódó

Huszadik őszét kezdi a Müpa Cikk

Az évad művészei Kelemen Barnabás és Snétberger Ferenc lesznek. Világhírű zenekarok, sztárszólisták, a hazai művészeti élet legjobbjai és a közkedvelt fesztiválok is helyet kapnak a Müpa műsorán. Les Amazones D’Afrique, Brian Blade & The Fellowship Band, Honeybeast, Hiperkarma – pár név ízelítőül az őszi-téli könnyűzenei és jazzkínálatból. A klasszikus zen

Tomáš Brauner és a Nemzeti Filharmonikusok április 18-án a Vigadóban Cikk

Tomáš Brauner - A kísértetmenyasszony Izgalmas arra gondolni, hogy a nagy zeneszerzőknek is akadnak felfedezésre váró műveik. Dvořák, az Újvilág-szimfónia és a Csellóverseny szerzője negyvenhárom évesen írt egy romantikus kantátát A kísértetmenyasszony címmel: az opus Magyarországon – vélhetően a cseh nyelvű szövegkönyv okozta előadás

Összedolgozik a generatív AI és a Momentán Társulat Cikk

reVerze  - Momentán Társulat A mesterséges intelligenciát (AI) egyre szélesebb körben használják, így adta magát az ötlet az improvizációra épülő Momentán Társulat re:Verze című előadásának alkotói számára, hogy éljenek a lehetőséggel. Magyarországon elsők közt és egyedülálló módon fokozatosan és tudatosan építették be a gépi

Les Deux Stabats március 28-án a Müpában Cikk

Baráth Emőke A zenében a historizmus nemcsak azt jelenti, hogy korabeli hangszerek kópiáin szólalnak meg régi művek: olykor azt is, hogy az előadók felelevenítenek egy olyan szokást, amelynek több évszázada hódoltak a zenekedvelők. Az 1780-as években Párizs templomaiban Les Deux Stabats – A két Stabat – címmel