Több mint 100 strand lesz még nyitva szeptember második hétvégéjén Cikk
Hirdetés
A nyárnak vége, de a következő néhány napban akár 30 is lehet, érdemes lehet kihasználni a hétvégét egy utolsó strandolásra. A nyitva tartó strandok többségében a szabadtéri csúszdákat is használhatjuk még, a hullámmedencék közül azonban már csak néhány működik az országban.
A termlafurdo.hu munkatársai végigtelefonálták az ország összes fürdőjét, hogy megtudják, mikor zárják a szezonálisan nyitva tartó szabadtéri medencéiket, csúszdáikat. Kiderült hogy a szeptemberi nyárban országszerte még több mint 100 strandon csobbanhatunk a hétvégén.
Nem a város méretétől függ, meddig tart nyitva a strand
Régen a legtöbb strand május 1-én nyitott és szeptember 30-án zárt, ma azonban ez már ritka. A strandok jellemzően az időjáráshoz igazítják, meddig tartanak nyitva. Több helyen nem tudtak konkrét dátumot megjelölni, de azok a strandok is, amelyek ezt megetették, a legtöbb esetben hozzátették, hogy a megadott dátum az időjárás függvényében változhat.
Azt sem lehet állítani, hogy a jelentős fürdővárosok vagy a nagyobb városok strandjai mind nyitva vannak, míg a kisebb strandok mind bezártak.
Budapesten már több strand bezárt, de a Dagály, a Pesterzsébeti Strand és az Aquaworld még teljes kapacitással működik. A Palatinus szabadtéri medencéi közül már csak a Margaréta medence, az úszómedence, egy termálmedence és az élménymedence működik. A Paskál Fürdőben a szabadtéri gyerekmedencét már nem használhatjuk, a többi medence azonban egész évben üzemel. A Csepeli Strand szeptember 13-ig, a Nyéki Imre Uszoda Strandja szeptember 26-ig van nyitva.
A megyeszékhelyek közül Pécsen, Szekszárdon, Kaposváron, Zalaegerszegen, Nyíregyházán, Szombathelyen, Székesfehérváron, Szegeden és Kecskeméten is bezártak a strandok és a szabadtéri élményfürdők.
Debrecenben szeptember 20-ig, Békéscsabán és Egerben szeptember végéig tervezik nyitva tartani a strandokat. Miskolcon a Barlangfürdőhöz tartozó szabadtéri medencék és a Selyemréti Strand szeptember 30-ig, a Miskolctapolcai Strand szabadtéri medencéi pedig szeptember 13-ig tartanak nyitva.
Nagyon sok kis vidéki strand is látogatható még, köztük olyan néhány medencével rendelkezők is, mint a földesi, tóalmási, pusztaszentlászlói vagy tarnamérai strand.
Több olyan fürdő is van, amelyek – valószínűleg a kedvező időjárásnak köszönhetően – idén a korábbi gyakorlattól eltérően nem zártak be a nyár utolsó napján, hanem szeptember első vagy második hétvégéjéig nyitva tartanak. Sőt a Bonyhádi Termálfürdő a nyár végén bezárt, de a jó idő miatt kinyit szeptember 12-13-án.
Nagy fürdők, ahol a hétvégén még minden üzemel
Sok strand a szezonálisan nyitva tartó medencéket fokozatosan zárja szeptember végéig, október közepéig. A kültéri csúszdákat még viszonylag sok helyen, a szabadtéri hullámmedencéket azonban már csak néhány fürdőben használhatjuk szeptemberben.
Hajdúszoboszlón tartják magukat a hagyományokhoz, szeptember 30-án zár a strand, hétvégente jó idő esetén pedig a csúszdapark is használható, igaz csak déltől 4 óráig.
Debrecenben szeptember 20-ig minden élményelem, köztük az óriáscsúszdák is működni fognak a vadonatúj Aquaticum Strandon.
Mindent használhatunk még az Egri Termál- és Strandfürdőben, igaz a csúszdák itt is csak péntektől vasárnapig üzemelnek jó idő esetén. Ugyanez mondható el a makói Hagymatikum strandjáról is.
Budapesten a Dagály Strandon várhatóan szeptember 15-ig üzemel minden medence és a vizes játszótér. Jó hír a strand vendégeinek, hogy az élménymedencékben hosszabb szünet után működnek a nyakzuhanyok.
Amíg tart a jó idő, a Pesterzsébeti Strandon is minden szolgáltatás elérhető, beleértve a hullám- és gyerekmedencét is.
Az Aquaworldben is használhatjuk még a kinti medencéket, sőt a fürdő tájékoztatása szerint ezt előreláthatólag egészen október 15-ig meg tudjuk tenni.
A Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdőben egy csúszda kivételével minden működik még a strandon szeptember 13-ig, azt követően pedig az időjárás függvénye, meddig tartanak nyitva.
A harkányi fürdőben is üzemel minden kültéri medence és csúszda szeptember 13-ig. Itt azonban a szaunavilágot és a beltéri gyerekmedencéket ekkor még nem, csak szeptember 14-től vehetjük használatba.
Egerszalókon a Salirisban a szabadtéri medencék közül csak a gyerekmedence működik szezonálisan, azonban a jó időre való tekintettel egyelőre ezt is élvezhetjük. A fürdő többi medencéje egész évben látogatható.
Hévízen szintén csak egy szabadtéri gyerekmedence van, amely nem egész évben üzemel, azonban szeptember 13-ig ez is működik még. A Fedett Fürdőben és a Festetich Fürdőházban kizárólag fedett medencék találhatóak, a tófürdő pedig szintén egész évben látogatható.
A nyitva tartó strandok teljes listája és interaktív térképe >>>
termlafurdo.hu
Kapcsolódó
Nyárzárás PLÁZS-módra Cikk
Szinte hihetetlen, de ez a nyár is lassan a végéhez ér, a Plázson azonban még szeptember első heteiben is zajlik az élet: ezen a hétvégén Fergeteg Partyval és sztárfellépőkkel, valamint Metzker Viki vezényletével egy rendhagyó szezonzáróval várnak a Balaton buliközpontjában.
Bár hétvégén a naptár
Deborah De Luca visszatér a siófoki Plázsra Cikk
A balatoni bulizás epicentrumában a hétvégén berobban a nyár legszínesebb bulija és másnap ismét egy világsztár lép majd fel a Plázs Nagyszínpadán: érkezik Deborah De Luca!
Augusztus 26-án pénteken érkezik a homokos beachre a nyár legszínesebb partija, a Holi Beach Balaton, ahol több mint 20 fel
Világsztár fellépő indítja az ünnepi PLÁZS-hétvégét! Cikk
Világsztár fellépővel érkezik a hétvégi Plázs, a WeLoveBalaton Festivalon pedig több mint 30 fellépő váltja majd egymást.
Augusztus 19-én egy igazi világsztár duó áll majd a DJ pult mögé a siófoki Plázson. Az ARTBAT, az Artur és Batish alkotta duó a legsikeresebb ukrán elektronikus zenei előadók
Ismét lecsap a Balatoni Retro Láz a Plázson Cikk
A Plázson augusztusban is sorjáznak a jobbnál-jobb bulik: ezen a pénteken a Delta koncertezik a Balaton nagyszínpadán, másnap pedig ismét lecsap a Balatoni Retro Láz, de útjára indul szombaton a partyhajó is.
Ha csütörtök, akkor DR BRS és SzerelemCsütörtök: a Music Teraszon a legjobb hiphop, R&am