Egyre népszerűbb a drónozás Magyarországon - a hétvégén lepörgött a második Korzó Drónfesztivál! Cikk

Hirdetés

Bárki próbára tehette magát a második Korzó Drónfesztiválon, ezúttal az óbudai Auchan parkolójában. Többek között drónsimogató és e-sport sarok is várta az érdeklődőket, akikizgulhattak a Tesla és a drónok gyorsasági csatáin is. A házigazda Winkler Robi pedig egész nap a Magyar Nemzeti Drón Szövetség elnökével konferálta az izgalmas programokat, miközben számos érdekes információt is megosztottak.

A drónozás népszerűsége évek óta töretlen, mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy épp az elmúlt hetekben lépte át a 100 000-es lélektani határt a Magyarországon eladott drónok száma.

„Ebben a legkisebb drónoktól a legprofibbakig minden benne van, de itthon a konzumer drónok a legnépszerűbbek – ide tartozik már akár a Spark vagy a Tello is” – mondta Kakucsi-Csernák Zoltán, a Magyar Nemzeti Drón Szövetség ügyvivő elnöke, majd hozzátette, hogy a népszerűség növekedésével a felhasználói korosztály is szélesedik. „Lassan a drónozásra is jellemző a játékgyártók által feltüntetett 3-99 éves korig kiírás. Legutóbb például egy 75 éves úr hívott fel biztosítás kapcsán és kiderült, hogy most vett magának drónt és oktatásra is szeretne menni.”

A rendezvényen a Drónsátor egész nap biztonságos körülmények között várta már a legkisebbeket is, akik elsajátíthatták a drónozás alapjait, a magabiztosabb pilóták pedig ügyességi pályákon tesztelhették tudásukat. A különböző interaktív programok és versenyszámok mellett látványos drónbemutatóval is készültek a szervezők, de a látogatók annak is szemtanúi lehettek, ahogy a drónok gyorsulási versenyen próbálnak meg – több-kevesebb sikerrel – legyőzni egy Teslát. Az e-sport sarokban pedig olyan közkedvelt YouTuberekkel mérhették össze tudásukat a látogatók, mint UNFIELD és Henry Kettner.

„Mint feltörekvő YouTuber, én is kísérletezgetek a drónozással és többször megfordult a fejemben, hogy veszek egyet, de szeretném korlátozni magam. Ha kölcsön kell kérnem a drónt, akkor tényleg csak akkor használom, amikor azt a videó is megköveteli, de ha lenne sajátom, tuti állandóan használnám – egy békamentésnél van hozzáadott értéke a gyönyörű légifelvételeknek, de egy sörtesztnél semmi szükség rá. Mondjuk itt a rendezvényen láttam egyet, ami elég csábító…” – mesélte a drónhasználási szokásairól a műsorvezető, Winkler Róbert.

A videózás és a közösségi média népszerűsége a drónozás technikai fejlődésének is iránymutatást ad. Arról, hogy a szakma számára mit tartogat a jövő, Kakucsi-Csernák Zoltán így fogalmazott: „Az utóbbi időben elsősorban a kameraminőségben mérhető a fejlődés, illetve különböző, új repülési effektekkel teszik még könnyebbé a felhasználást és látványosabbá a végeredményt. A drónozásra nem jellemző az egyeneságú fejlődés. Nem látjuk előre a következő lépést, hiszen bármikor jöhet egy újabb ötlet, találmány, ami aztán mindent elfúj a másik irányba.”

A Korzó Drónfesztiválra idén több mint ezren látogattak ki szombaton, de érdemes lesz a Korzó programkínálatát figyelni a közeljövőben is, hiszen a gyermekes családok számos izgalmas rendezvényre számíthatnak az ország más Korzóin is.

 

- Korzó Drónfesztivál - 

Kapcsolódó

Guinness-rekord kísérlettel és jótékonysággal indul a Csak a Mentes Őszi Fesztivál Cikk

Jön a Csak a Mentes Őszi Fesztivál - 2025.09.20-21. MoMSport Becslések szerint ma Magyarországon több, mint 500.000 ember érintett gluténérzékenységben és több, mint 70.000 fő él cöliákiás diagnózissal – sokan közülük anélkül, hogy tudnának róla. Míg a gluténérzékenység (nem cöliákiás gluténérzékenység, NCGS) különböző kellemetlen tüneteket eredményez – pél

Lendülj mozgásba a Lupa Beachen! Cikk

Lendülj mozgásba a Lupa Beachen! Sportos közösségi feltöltődésre hívja a mozgás szerelmeseit a Lupa. Szeptember 13-án három szabadidősportban is kipróbálhatják magukat a jelentkezők saját korosztályuk és felkészültségű szintjük szerint. Ehhez a naphoz csatlakozott a Sportból JELes Alapítvány „Közös tér – sport, ami összeköt” prog

Több mint 250 féle sör és 30 főzde a 9. Belvárosi Sörfesztiválon Cikk

Több mint 250 féle sör és 30 főzde a 9. Belvárosi Sörfesztiválon 2025. szeptember 2-án kezdetét vette az ország egyik legnagyobb szabadtéri sörkóstolója, a 9. Belvárosi Sörfesztivál. A budapesti Szabadság téren megrendezett eseményen több mint 30 hazai és nemzetközi sörfőzde kínálatából válogathatnak az érdeklődők. A SPAR idén is saját standdal, a SPAR Sörházza

A világ legextrémebb elektromos versenyautói Szegeden Cikk

E Street Parade Idén szeptember 14-én Szeged ad otthont Magyarország legizgalmasabb elektromobilitási rendezvényének. Az E Street Parade-en megismerhetjük az iparág legújabb innovációit, az elektromos hajtású járművek és a fenntartható közlekedés jövőjét, valamint megcsodálhatjuk az elektromos autó és motorsport