Jövőre Budapesten is startol az egyetemisták legnagyobb kalandtúrája! Cikk

A Red Bull Can You Make It? egy olyan életre szóló utazás, ahol a világ egyetemistáiból összeállt csapatok szárnyalnak végig Európán úgy, hogy közben pénz helyett kizárólag Red Bullt használhatnak fizetőeszközként. Idén az öt rajtállomás egyike Budapest lesz, így a magyar egyetemisták az ország bármely pontjáról nevezhetnek. Vajon melyik nemzet csapatának sikerül elsőként leküzdenie a Red Bull Can You Make It?  összes kihívását és ezer kilométerrel a háta mögött megérkezni Amszterdamig?

Hirdetés

2018 tavaszán a világ 60 országából kiválasztott 200, háromfős csapat vág neki a kalandnak az öt európai rajtállomás – Budapest, Madrid, Manchester, Róma és Stockholm – egyikéről. Az egyetemistáknak egy hetük lesz beérni az amszterdami célba. Minden versenyzőnek meg kell válnia a nála lévő készpénztől, hitelkártyáktól és telefonoktól. A klasszikus fizetőeszközök helyett a diákoknak Red Bullt kell adniuk mindenért cserébe, amire az út során szükségük lehet: ételért, szállásért, utazásért és a feledhetetlen élményt garantáló kalandokért. A jelentkezési időszak ma kezdődik és 2018. február 14-én, szerdán zárul.

A csapatok saját maguk tervezik meg az útvonalukat, amely során érinteniük kell néhány európai városban lévő ellenőrző pontot, ahol fizikai és szellemi erőpróbák várják őket. Ezen a kalandlistán lévő feladatokból a lehető legtöbbet kell teljesíteniük, miközben az útjukról készített fotók és videók közzétételével gyarapítaniuk kell az online követőik táborát. Az elért pontszám az ellenőrző pontokon teljesített kihívások, a kalandlista feladatainak eredménye és a közösségi oldalon toborzott követők száma alapján adódik össze.

Lehet néhány doboz Red Bull ugyanolyan értékes, mint a készpénz, a telefon vagy a foglalás? Naná! A legutóbbi, 2016-os Red Bull Can You Make It? során 165 csapat álma vált valóra az ejtőernyős ugrástól kezdve a Bajnokok Ligája meccsre szóló belépők megszerzéséig.

 

Sajtóanyag: Red Bull

Kapcsolódó

Félmilliónál is több látogatót vár 2025-ben a Nagyon Balaton Cikk

Nagyon Balaton 2025 - Strand Fesztivál A MOL Nagyon Balaton 2025-ben is a régió legnívósabb eseményeinek védjegye, amelyek várhatóan félmilliónál is több turistát vonzanak a tó köré. Az alapítók fontos feladatuknak tekintik, hogy a hazai és a külföldi látogatók a sokszínű kínálat ismeretében látogassanak el a Balatonhoz. Közel 20 hely

Több mint 130 zenekar alakul az idei Gitármánia Táborban Cikk

Több mint 130 zenekar alakul az idei Gitármánia Táborban   Összesen 13 professzionálisan berendezett teremben, 80 zenész által nyújtott 110 program zajlik az idei Gitármánia és Zenei Továbbképző Táborban. A szolnoki Tiszaligeten július 21-től 27-ig zajló eseményre jelentkező zenészpalánták nemcsak előadásokon, kurzusokon vehetnek részt, hanem az eddigi t

Pénteken indul a 2025-ös Gyerek Sziget! Cikk

Végre indul a vakáció – jön a Generali Gyerek Sziget!   A gyerekek legnagyobb örömére már péntektől benépesül a Hajógyári-sziget, hiszen elindul a Generali Gyerek Sziget. Június 20. és 22. között zenészek, bohócok, kézműves mesterek, cserkészek, természetbarátok és artisták lepik el a szigetet, ahol reggel 10-től este 6-ig minden a gyerekeké – és pers

A pünkösdi hétvégén nyit a Plázs, indul a 10. jubileumi szezon Cikk

A pünkösdi hétvégén nyit a Plázs, indul a 10. jubileumi szezon Immár hagyományosan a pünkösdi hétvégén nyitja meg kapuit a balatoni nyár ikonikus helyszíne, a siófoki Plázs. A jubileumi 10. szezon Rúzsa Magdi nagykoncertjével és a fiatalok ezreit vonzó Grand Opening eseménnyel veszi kezdetét június 7-én. Másnap vadonatúj koncerttel érkezik a Neoton Família, a