Rollerinvázió a Debreceni Virágkarneválon Cikk

Hirdetés

Veszprém után most Debrecen utcáira vonulnak a rolleresek és a guruló eszközök szerelmesei, hogy felhívják a figyelmet a klímaváltozás veszélyeire, sőt megoldást is mutassanak a problémára. A felvonulást a Virágkarnevál ünnepére szervezték, hogy minél többen csatlakozhassanak a kezdeményezéshez. Az esemény vezetője az UP! zenekar frontembere, Újvári Péter, aki a guruló sportok nagyköveteként várja a Vidámparkhoz a rolleresek mellett az elektromos egykerekűsöket, hoverboardosokat, kerékpárosokat, gördeszkásokat, longboardosokat és görkorisokat.

Egyedülálló, ingyenes sportnapot szerveznek Debrecenben augusztus 18-án, ahol a látogatók kipróbálhatják a jövő sporteszközeit, amellyel mindenki hozzájárulhat önmaga és a Föld egészségéhez. A Rolling Day rendezvény a Decathlon és a Roller Bros Hungary támogatásával valósul meg országszerte, Veszprém után most a civis városban.  Az esemény kiemelkedő eseménye a rollerfelvonulás, amelyhez 0-100 éves korig bármilyen guruló közlekedési eszközzel csatlakozhatnak a résztvevők.

„Két-három év múlva már biztos, hogy itthon is rengetegen guruló eszközzel közlekednek majd az utcákon, és nem csak Budapestre lesz ez jellemző, hanem a nagyvárosokra is. Ez pedig a saját és a bolygónk egészsége szempontjából is fontos. Szeretnénk, ha egyre többen csatlakoznának a Rolling Day kezdeményezéshez és így tennének a klímakatasztrófa ellen. Emellett célunk a baleset-megelőzés, felkészítve a gyalogosokat és a gépjárművek vezetőit a legújabb guruló eszközök érkezésére és az azokkal való közlekedésre.” – mondta el Újvári Péter, a guruló sportok nagykövete, a rendezvény főszervezője.

A debreceni rollerbike felvonulás 15.30 órakor indul a Vidámparktól, az útvonal a belvároson keresztül egészen a Nagyerdei Stadionig vezet, ahol 17:00 órakor zárul az esemény. A rolleresek és extrém sportolók Debrecen után Miskolcra látogatnak, majd Budapest utcáira vonulnak szeptemberben.

További Rolling Day Debrecen részletek >>>

 

Rolling Day

Kapcsolódó

Guinness-rekord kísérlettel és jótékonysággal indul a Csak a Mentes Őszi Fesztivál Cikk

Jön a Csak a Mentes Őszi Fesztivál - 2025.09.20-21. MoMSport Becslések szerint ma Magyarországon több, mint 500.000 ember érintett gluténérzékenységben és több, mint 70.000 fő él cöliákiás diagnózissal – sokan közülük anélkül, hogy tudnának róla. Míg a gluténérzékenység (nem cöliákiás gluténérzékenység, NCGS) különböző kellemetlen tüneteket eredményez – pél

Lendülj mozgásba a Lupa Beachen! Cikk

Lendülj mozgásba a Lupa Beachen! Sportos közösségi feltöltődésre hívja a mozgás szerelmeseit a Lupa. Szeptember 13-án három szabadidősportban is kipróbálhatják magukat a jelentkezők saját korosztályuk és felkészültségű szintjük szerint. Ehhez a naphoz csatlakozott a Sportból JELes Alapítvány „Közös tér – sport, ami összeköt” prog

Több mint 250 féle sör és 30 főzde a 9. Belvárosi Sörfesztiválon Cikk

Több mint 250 féle sör és 30 főzde a 9. Belvárosi Sörfesztiválon 2025. szeptember 2-án kezdetét vette az ország egyik legnagyobb szabadtéri sörkóstolója, a 9. Belvárosi Sörfesztivál. A budapesti Szabadság téren megrendezett eseményen több mint 30 hazai és nemzetközi sörfőzde kínálatából válogathatnak az érdeklődők. A SPAR idén is saját standdal, a SPAR Sörházza

A világ legextrémebb elektromos versenyautói Szegeden Cikk

E Street Parade Idén szeptember 14-én Szeged ad otthont Magyarország legizgalmasabb elektromobilitási rendezvényének. Az E Street Parade-en megismerhetjük az iparág legújabb innovációit, az elektromos hajtású járművek és a fenntartható közlekedés jövőjét, valamint megcsodálhatjuk az elektromos autó és motorsport