Stopposként a benzinfalók birodalmában Cikk

Az amerikai autósok gigantikus bulija, a 16. Nemzetközi Amerikai Autó Fesztivál mágnesként vonzotta a tömeget Komáromba a hétvégén. Volt, aki több mint 1920 kilométert vezetett, hogy Lincolnjával részt vehessen a fesztiválon. Mi sem tudtunk ellenállni a lóerőktől duzzadó penge verdák hívó szavának. Mint idegen utazó, 4 felejthetetlen napot töltöttünk el a V8-as izomautók és veterán autócsodák paradicsomában.

Hirdetés

A Monostori erőd kapuit átlépve egy benzingőzzel átitatott szürreális világba csöppentünk, a 19. századi erőd egy alternatív dimenziójába, világába. Amerre csak néztünk, mindenütt gyönyörű szép amerikai autók néztek vissza ránk. Csillogtak, villogtak, finoman suhantak el, vagy éppen hangosan szirénázva, porfelleget kavarva döngettek el mellettünk. Hirtelen annyi szín, forma és szépség tárult elénk, hogy nem győztük a fejünket kapkodni. Az 1920-as évektől napjainkig találkozhattunk ismerős vagy éppen még sosem látott autócsodákkal, úgy döntöttünk hát, hogy utazásunkat megkönnyítve lestoppolunk egyet.

A választás nem bizonyult könnyűnek. Az óriási méretekkel büszkélkedő furgonok, a luxus terepjárók és vagány sportkocsik közepette olyan veterán ritkaságokat is láttunk, amelyektől szó szerint tátva maradt a szánk. Amikor már azt hittük sikerült dönteni és megállapodni egy 1970-es évjáratú Shelby Mustang mellett, hirtelen elhúzott mellettünk a ’Vissza a jövőbe’ című filmből ismert GMC. És ez még csak a kezdet volt, a képzeletbeli sugárút mellett tétovázva egy New Yorki taxi és egy gyönyörű, hófehér limuzin is felajánlotta szolgáltatásait, a szirénázó sheriff járművétől azonban egy pillanatra még meg is ijedtünk.

A morgó, duruzsoló Mustangok és a régi korokat megidéző Chevroletek után egyszer csak kigördült elénk egy csábos Cadillac, majd egy Dodge pick up, melynek platóját színültig töltötték vízzel, és egy vidám csapat sörözgetett benne – na, ekkor már komoly bajban voltunk. Sehogy sem tudtunk döntésre jutni, így csak hagytuk, hogy magával sodorjon az amerikai autós forgatag.

A betonpályához érve láttunk szinte repülő, táncoló Low Ridereket, füstöt okádó, aszfaltszaggató autókat, végül két óriási szörnyeteg érkezett, Big Foot és Kék Mammut, akik miszlikre taposták az erre a célra beáldozott roncsautókat. A csikorgó és hangosan eldurranó gumik is nagy ovációt váltottak ki, hát még az összeroppanó kasznik és szétrobbanó szélvédők.

De az aszfaltpályán túl, a bika rodeó helyszínén is nagy izgalmak vártak. A kalodából kirontó, vadul ugráló bikák látványa letaglózott. A 8 másodpercekért folyó küzdelmekben még a vér is megfagyott az ereinkben, amikor azt láttuk, hogy a bika mindjárt eltapossa vagy felökleli a ridert. A bátor rodeó bohócok azonban ügyesen mentették a helyzetet, Húú, Vándor, Napóleon és Daisy - vagyis a bikák, nem okoztak életveszélyes sérülést.

Az adrenalintól felpörögve tovább sodródtunk az árral, egyenesen a színpad elé, ahol esténként a rock és a blues dallamok izgatták érzékeink. A Tribute Nighton hangosan énekeltük a Guns’N’ Roses és AC/DC slágereket, másnap együtt skandáltuk a tömeggel, hogy ’Bill a király’.

Minden utazás véget ér egyszer, ez a 4 nap is szinte egy pillanat alatt szállt el, a vidám, amerikai autós sereg mosolyogva, integetve egymás után gurultak át a Monostori erőd kapuján, miközben a szél könnyed country dallamát fújta felénk. Majd egyszer csak elgondolkodtunk: új barátaink tényleg ott voltak velünk, vagy csak álmodtuk az egészet? Jövőre kiderül, amikor újra az amerikai autó fesztivál felé vesszük az irányt!

 

Sajtóanyag: NAAF

Kapcsolódó

November 28-tól újra korcsolyapályává alakul a Budapest Park Cikk

November 28-tól újra korcsolyapályává alakul a Budapest Park Idén újból teljes átalakuláson megy keresztül a Budapest Park: néhány hét alatt a nyár ikonikus koncerthelyszíne varázslatos téli birodalommá változik. A KoriPark november 28-án nyitja meg kapuit, ahol több mint 2200 négyzetméteren lehet korcsolyázni. A pálya közepén ezúttal is ott áll majd a körb

A Hot Wheels Monster Trucks Live™ Glow-N-Fire show Budapestre is eljön 2026-ban Cikk

Hot Wheels Monster Trucks Live™ Glow-N-Fire show Budapesten A Hot Wheels Monster Trucks Live™ Glow-N-Fire show 2026-ban tovább fokozza az izgalmakat. Az eredeti Hot Wheels Monster Trucks járgányok turnéja egy teljesen új járgány bemutatkozásával folytatódik: megérkezik Rhinomite, – a dinamit-orrszarvú tematikájú járgány. A kihívások elé rohanva, Rhinomite

Decembertől ÁLOMUTAZÓ az Erkelben Cikk

Decembertől ÁLOMUTAZÓ az Erkelben A 2017-ben nagy sikerrel bemutatott Álomutazó című családi mesemusical a megújult Erkel Színház repertoárjában tér vissza idén decemberben, a szereplők közt pedig újra láthatjuk Szabó Győzőt és Stohl Andrást, továbbá ezúttal is ismert sztárok lépnek színpadra a darabban, mint – mások mellett - Nag

Szabó Győző átviszi az embereket az álomvilágba Cikk

Az újjászületett Erkel Színház decemberben igazi ünnepi hangulatba öltözik és a családokat, az apróbb-nagyobb gyerekeket is várja egy varázslatos, karácsonyi programmal. A színház december 19-től tűzi műsorára a nagysikerű Álomutazó című családi mesemusicalt, amely nyolc évvel ezelőtti bemutatója