Különleges koncertfilmmel jelentkezett Henri Gonzo és a Papírsárkányok Hír

Henri Gonzo és a Papírsárkányok

Hirdetés

Idén nyáron adta nagysikerű debütáló koncertjét a Fran Palermo zenekar multiinstrumentalista dalszerző-frontemberének új, magyar nyelvű formációja. A Henri Gonzo és a Papírsárkányok december 15-én az A38 Hajón mutatja be első, hatszámos EP-jét, amit egy lélegzetelállító helyszínen forgatott live session előz meg.

Henri saját bevallása már régóta gondolkodott egy új, magyar nyelvű projektben, a löketet végül a pandémiás időszak adta meg: egy balatoni nyaraló teraszán körvonalazódtak fejében a részletek. Az ötletfoszlányok hamar dalokká, majd egy hatszámos EP-vé váltak, amit nagyzenekaros, számos vendéget felvonultató koncerten mutat be most a nagyközönségnek. A rendhagyó koncerten olyan kiváló zenészekkel egészülnek majd ki, mint egy csellós, az Opera elsőszámú fagottosa és egy japán származású, fűrészen hegedülő művész.

A dalok és az élő formáció hangulatát remekül prezentálja a most megjelent live session, amit egy nagyon különleges helyszínen, Farkaskő településén forgattak. Ennek egyik legizgalmasabb ékköve egy művésztelep - Noszvajon ugyanis megmaradtak az ősi, hagyományos építészeti formák, a barlanglakások. Farkaskő-Noszvaji Művésztelepet létrehozó alkotócsoport tagjai a ‘90-es évektől kezdve kortársi koncepciók alapján alakítják a sziklába vájt térformákat. Alapanyaguk egy több száz négyzetméternyi, vulkáni hamuba – riolit tufába – faragott lakótér, és annak tágas környezete. A kisfilmet Vadas Géza és Henri Gonzo rendezték, a hangot pedig Sápi Géza és beke István rögzítették, és az alábbi linken megtekinthető:

A Henri Gonzo és a Papírsárkányok december 15-én az A38-on mutatja be cím nélküli, bemutatkozó EP-jét, a helyszínre limitált számú kazettát, kézzel írt dalszövegeket és egyedi printeket is visznek majd. Előttük a számos hazai formációból (Middlemist Red, Mordái, Samurai Drive) ismert Nóvé Soma melegíti a színpadot.

Henri Gonzo és a Papírsárkányok EP bemutató jegyek >>>

 

Henri Gonzo és a Papírsárkányok

 

Kapcsolódó

MOST - megjelent a Csaknekedkislány új lemeze Hír

A CSNK azon kevés zenekarok egyike, akik ha egy lemezen adnak ki rock, latin, gypsy swing és szörfrock dalokat, akkor a hallgatók ezen egy percig sem akadnak fent. Valahogy ez a mentalitás jellemzi a MOST megjelenő MOST című lemezt is. A negyedik album - ahogy a neve is sejteti - az idő köré épül,

Negyvenéves jubileumi F.O. System koncert az Akvárium Klubban Hír

Negyvenéves jubileumi F.O. System koncert az Akvárium Klubban 2026-ban negyven éve lesz annak, hogy az F.O. System tagjai először álltak ki dalaikkal a nagyérdemű elé. A különleges jubileum apropóján azonban most egy minden eddiginél nagyobb szabású koncertre készülnek 2026. november 13-án az Akvárium Klubban, ahol felcsendül a zenekar összes dala és egyéb m

Se csendben, se halkan – Megjelent a Fish! új albuma Hír

A Fish! visszatért egy új nagylemezzel, amely jól illeszkedik lendületes, őszinte és fülbemászó világukba. A Se csendben, se halkan című album november 10-én jelent meg, és a csapat energiáját, humorát, valamint a mai világra reflektáló szövegeit sűríti 13 dalba. A lemezbemutató turné már javában

Megjelent Solére legújabb nagylemeze, a III. Hír

megjelent Solére legújabb nagylemeze, a III Van valami, amit biztosan tudhatunk: ha zenéről van szó, Solére nem köntörfalaz, nem alkuszik meg és 100%-ban beleteszi magát az alkotásba. Ennek lenyomata a frissen megjelent, harmadik albuma, a III. is, az énekesnő eddigi talán legőszintébb anyaga, ami eklektikus hangzásvilágával izgalmasan és