Lomtalanítás ihlette az Anna and the Barbies legújabb klipjét Cikk

Anna And The Barbies - Ez is ti vagytok, ez is én vagyok

Hirdetés

"Világ életemben nagy lomis voltam. Imádtam kincseket találni a kidobott dolgok között, újra felhasználni, újra értelmezni. Egyszer egy nagy konténerben épp lemezeket turkáltam egy lomtalanítás során. Nem voltam túlöltözve és odajött hozzám egy hajléktalan. Egy nagy darab kenyeret tartott a kezében, már talán a penész is kicsit elkezdte enni. Kettétörte, és megkérdezte tőlem, hogy kérem-e a felét. Hihetetlen megható volt az önzetlensége" - kezdte nem hétköznapi történetét Pásztor Anna.

Vajon hogy is került szóba pont ez a téma? Az Anna and the Barbies frontasszonya elárulta. hogy a banda legújabb dalának, az "Ez is ti vagytok, ez is én vagyok" címűnek az ötletét egy  VIII. kerületi lomtalanítás adta. "Épp lépésben haladtunk kocsival a József körúton. Pont olyan lassan, hogy minden egyes kis kirakott kupacot meg tudtam vizsgálni.

Hihetetlen volt...mintha beszélnének hozzám ezek a kidobott dolgok. Emberi sorsokról árultak el sokkal többet mint azt maga a tulaj valószínűleg szerette volna" - fogalmazott. Hozzátette, a klip forgatásakor semmi sem úgy alakult, ahogy tervezték, mégis elkészült a kisfilm, ráadásul épp úgy nézett ki a helyszín, ahová betévedtek, mintha egy előre elkészített díszletben lennének.

"Ez a helyszín szinte megrendezte a saját maga videoklipjét. Magáért beszélt itt a nyomor" - mondta Anna. - "Ha valami megmentheti a XXI. századi ember lelkét az az, ha körülnéz és segít. Ahogy megszűnünk csak magunkról gondolkodni és csak magunkért létezni, magunkat megvédeni, ahogy elkezdjük a nálunk kicsit szerencsétlenebbet megvédeni - ez egy láncolat - úgy mindenki följebb tudja majd húzni a szakadékba lejjebb zuhant embert. Talán így tudjuk megmenteni az emberiséget, magunkat."

Az Anna and the Barbies-ra jellemző, hogy mindig őszinte érzelmeket jelenítenek meg szerzeményeikben. Ezek az érzelmek a koncertjeiken is megjelennek, ahol hatalmas energiát közvetítenek a közönség felé. Legközelebb február 12-én az Akvárium színpadán láthatod őket.

 

Anna & The Barbies

Kapcsolódó

Új lemezzel jelentkezett Azahriah teltházas koncertje alatt Cikk

Új lemezzel jelentkezett Azahriah teltházas koncertje alatt A tavalyi, történelmi tripla Puskás Aréna után Azahriah pihenőre ment, de most szeptemberben visszatért, nem is akárhogy: megállás nélkül kezdte el kidobálni az új singleöket. Ebből a szemfülesebb rajongók már sejthették, hogy lemez fog kerekedni, most pedig el is érhető minden platformon a skatul

Söndörgő XXX - A Söndörgő 30 éves jubileumi albuma Cikk

Söndörgő XXX - A Söndörgő 30 éves jubileumi albuma A Söndörgő harminc éve egyedülállóan ötvözi a délszláv népzenei hagyományt és a kortárs zene friss energiáit. Jubileumi albumukon – eddigi útjukat tükrözve – új dalok, különleges koncertfelvételek és régi szerzemények újragondolt változatai is helyet kaptak. A World Music Charts Europe 7. helyén d

Lezárul az UPBEAT első szakasza – Új lendülettel folytatódik az európai világzenei együttműködés Cikk

Lezárul az UPBEAT első szakasza Lezárult az UPBEAT Platform első fejezete - és indul is a következő. A magyar Hangvető vezette konzorcium az európai zeneipar kiegyensúlyozására, a feltörekvő művészek támogatására és a kulturális sokszínűség megőrzésére szövetkezett. Mit ért el a projekt az első három évben, és hogyan tovább? A

Megvan a 2025-ös Sávlekötő Camp győztese Cikk

Több mint két hónap után véget ért a Sávlekötő Camp by OTP Junior 2. évad. A dalszerzők tehetségkutatójában a táborozók folyamatos kihívásokat teljesítve készítettek saját dalokat, a döntőben pedig élőben, egy-egy 15 perces koncerttel bizonyítottak a táborvezetőknek és a több mint ezer fős közönsé