Megjelent az Anna and the Barbies új klipje! Hír

Hirdetés
Magyarország egyik legizgalmasabb rockzenekara egy társadalomkritikus klipet dobott piacra. A 18 karikás videó a ’Had’ lássam a kezeket’ című dalhoz készült, és egy modern társadalmi körképet mutat be.
Az Anna and the Barbies híres arról, hogy filter és körítés nélkül mutatja be a saját valóságát. A banda 2019-ben megjelenő Indián című nagylemeze kilenc dalon keresztül vesézett ki olyan témákat, mint a párkapcsolati szerepek, illetve szex.
"Amikor felolvastam a szöveget, a komplett zenekar kiszállt mögülem. "Minek az obszcenitás? Van, amikor a nyers már túl nyers! Nem így ismernek minket... Azért egy nőnek nem kellene ilyeneket mondania!" - mesélte Anna a ’Had’ lássam a kezeket’ születésével kapcsolatban. "Végül mégis rávettem a tesómat (Pásztor Sámuel, a zenekar gitárosa), hogy a lemezleadás előtt egy nappal had' vegyem fel a dalt. 12 órára bezártam magam a szobámba, majd hajnali fél háromkor elküldtem neki a kész számot. 2:40 kor felhívott, hogy "telitalálat, végre egy őszinte, erőlködésmentesen durva, ellenkezést nem tűrő dal!"
Az explicit számhoz készült klip egy snittben (!) mutat be egy modern társadalmi freakshow-t, a drogosok / mutogatós bácsik / álmessiások / tolvajok / szelfikirályok / szuperhősök mixét.
Apokaliptikus időkben hasznaveszett az etikett. A halálrarettent pszichét nem nyugtatja meg már a "füreliz", ha fáj, üvölteni kell, ha bántanak, felemelni az öklöd. Nők is másztak már barikádokra, van, hogy egy szöveges molotov-koktél jobban célba talál, mint bármilyen analóg fegyver! Igen, én voltam, igen, felvettem a kesztyűt, igen, az őszintét, igen, a nyerset, igen, a fájót: ide lőjetek!!!
A 'Had’ lássam a kezeket' az Anna and the Barbies április 18-ai nyárfakasztó koncertjén is elhangzik majd az Akvárium NagyHallban, az Indián nagylemez további nyolc számával együtt.
Anna and the Barbies
Kapcsolódó
A Dürerben zárja az évet az Anna and the Barbies Hír
Az ország egyik legsokszínűbb és legkarizmatikusabb zenekara, a magával ragadó szöveg- és hangzásvilágáról, valamint átütő energiájú élő fellépéseiről ismert Anna and the Barbies december 12-én a Dürer Kertben áll színpadra. Az évzáró koncerten egy meglepetés előzenekarra és izgalmas vendégfellépő
Hatalmas sikert arattak a magyar jazz-zenekarok Kínában és Dél-Koreában Hír
Kínában és Dél-Koreában is hatalmas sikerrel zárult a Jazzfest Budapest szervezésében, a szöuli és pekingi Liszt Intézetek közreműködésével megvalósult több állomásos ázsiai turné, melynek keretében négy magyar formáció mutatkozott be több tízezer ember előtt.
A koncertek nemcsak a magyar jazz n
Járai Márk és Bereményi Géza dalát a gyerekhangok teszik varázslatossá Hír
Megjelent Járai Márk szólódala, a Réteken, amelyben egyszerre találkozik a magyar dalszövegírás ikonja, Bereményi Géza, a Superar gyermekkórus és a Halott Pénzből ismert énekes érzékeny előadásmódja. A dal zeneszerzésében Felcser Máté (Punnany Massif) is közreműködött.
Újabb szerzemény látott nap
Megjelent a Margaret Island utolsó dala Hír
A különleges együttműködésből született mű élőben először az október 1-jei Superalbum Nagykoncerten lesz hallható a Budapest Parkban, másnap pedig a zenekar búcsúkoncertjén is elhangzik.
A „Csend van” a Superalbum részeként született, amely tíz különböző produkcióban ötvözi a Superar gyermekkórus