Zanzibar: 'Eltévedtél' - új klip Görög Zita főszereplésével Hír

Hirdetés

A mérgező emberi kapcsolatok elengedéséről szól a 21 éves Zanzibar legújabb dala, amely már a zenekar egy érettebb, komolyabb arcát hivatott bemutatni.  

Az Eltévedtél című dal egy mindenki számára ismerős helyzetet és érzést elevenít fel: azt, amikor már nem érdemes több energiát fektetni egy kapcsolatba, mert csak elmérgesedik a helyzet. Egy ilyen döntést mindig nehéz meghozni, legyen szó barátságról vagy akár párkapcsolatról, de van egy pont, ahonnan nincs tovább - ennek felismerésére és a folyamatot követő megnyugvásra fut ki a dal.

A zenekar történetében először fordul elő, hogy a dal szövegileg és zenei alapját tekintve is teljes mértékben az énekesnő, Terecskei Rita szerzeménye: “Hosszú út áll mögöttünk, ahogy a régi rajongóink, úgy mi is felnőttünk, mindeközben pedig sikerült egy fiatalabb közönséggel is megtalálni a hangot, akik szívesen járnak a koncertjeinkre. A szövegeket és a zenénket is ez a kettősség jellemzi, ez a dal is egy mélyebb, elgondolkodtatóbb témát dolgoz fel, egy kicsit maibb, korszerűbb hangzásvilággal. Persze ez nem azt jelenti, hogy átváltunk valami nyugisabb vonalra, az egyedi Zanzibar stílus megmarad, de a megszólalás kicsit frissebb lesz” - mondta el a frontember, hozzátéve, hogy az Eltévedtél nagyon rövid idő alatt, egy reggeli kávézás alatt született.

A most megjelent klip egy párkapcsolati helyzetet mutat be dinamikus vágásokkal és különleges kamera-mozgásokkal. A kétszereplős történetben több szimbolikus elem, így például a budapesti Szabadság-szobor vagy a felsőbb erőt megjelenítő, szinte láthatatlan kéz is megjelenik. A Mihaszna Filmmel készített videó egyik főszereplője Görög Zita, aki régóta figyelemmel kíséri a zenekar munkásságát.

„A Zanzibar zenéje számomra is megkerülhetetlen volt, mindig is szeretettem a stílusukat, Rita személyiségéről és pozitivitásáról nem is beszélve. Nagy örömmel vállaltam el, hogy részt veszek a klipben, és nem is csalódtam: az egy napos forgatás minden pillanatát élveztem, a profi csapatnak köszönhetően pedig úgy hoztuk ki a maximumot a lehetőségekből, hogy közben végig megmaradt a felszabadult, jó hangulat a téma komolysága ellenére is” – mesélte Görög Zita. „Így 40 évesen már igazi szakértője vagyok az elengedésnek, és bár lelkileg egyre nehezebb eljutni erre a pontra, a cselekvés és megkönnyebbülés sokkal gyorsabban jön. Azt hiszem ez az egyetlen olyan pont az életünkben ahol a negatív és pozitív érzések egyszerre jelennek meg, ahogy az a videóban is látszik. És talán a mérgező kapcsolatok lezárása felkészít minket arra, hogy kezelni tudjuk a jó változásokat is – esetemben például azt, amikor a gyerekeimet kell majd elengednem. Szerencsére, erre még néhány évig nem kell gondolnom.”

 

Zanzibar

Kapcsolódó

10 előadó, 1 ügy, 1 SUPERALBUM Hír

10 előadó, 1 ügy, 1 SUPERALBUM – mert minden gyermek hangja számít A Banana Records kiadó és kreatív ügynökség egy különleges zenei projektet indított útjára, amely a zene erejéről, az összefogásról és a társadalmi felelősségvállalásról szól. A Superalbum című kollaborációs lemezen a Superar Zeneművészeti Alapítvány programjában részt vevő gyerekeké a főszerep: ő

Budapestre jön a világ egyik legnagyobb klasszikuszenei szakmai eseménye - érkezik a Classical:NEXT 2026 Hír

Classical:NEXT 2026 Budapest A klasszikus zene kortárs világtalálkozója 2026-ban először érkezik Magyarországra: a Hangvető és a Müpa közös szervezésében a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében Budapest ad otthont a Classical:NEXT-nek, 2026. április 9–12. között. A Classical:NEXT a klasszikus zene globális szakm

Tíz év után új albummal jelentkezett a Hősök Hír

Tíz év után új albummal jelentkezett a Hősök   Tíz év, nyolc dal és jó pár feat – a Kazi eredetileg nem albumnak indult, végül mégis az lett belőle. „EP-t terveztünk kiadni, de annyi dal készült, hogy úgy döntöttünk, nagylemez lesz. Nem írtunk rá célzottan slágert, nem is volt ilyen indíttatásunk, egyszerűen csak jólesett dolgozni rajtuk. Sze

San Marino után itthon is tarol a Carson Coma új dala Hír

Carson Coma - Daddy Said No A "Daddy Said No" a san marinói Eurovízió első elődöntőjén debütált, február végétől pedig már a hazai közönség is bátran fogyaszthatja a képzelt vagy valós zsarnok apáról szóló számot. "A san marinói jelentkezéssel az volt a célunk, hogy nemzetközileg is felhívjuk a figyelmet arra, hogy Magyar