Ha nem fesztiváloznál... - Koncertdömping júniusban Cikk
Hirdetés
Reméljük már nem kell senkit győzködnünk a fesztiválok iránti lelkesedésünkről, de az az igazság, hogy az idei év júniusának koncertkínálata már bárkiben igen komoly dilemmát okozhat, aki zenei élményekre vágyik. Mondjuk ki kerek perec, brutális fellépődömping lesz a nyár első hónapjában a koncerthelyszíneken, ennek jegyében mazsoláztuk össze nektek az alábbi, hetekre bontott ajánlót, a külföldi fellépők nem fesztiválos villantásaiból (részletek az előadók nevére kattintva):
Június 1. – Június 8.
Rögtön június 1-jén érkezik a zseniális filmzeneszerző, Hans Zimmer a Sportarénába, ugyan ezen a napon pedig a Manowar egykori gitárosa, Ross The Boss hoz őszinte metalt a Dürer Kertbe. A következő nap pedig egy kis elektronikus basszusterápia fut be: az új-zélandi The Upbeats remegteti meg az A38 falait. 4-én pedig a világ első „rock lady”-je, Suzi Quatro ünnepli zenei karrierjének 50. évfordulóját a Kongresszusi Központban.
Június 5-én a Dürer Kertben mutatja meg a kultikus Skinny Puppy hogy miért ők az indusztriál stílus keresztapjai, június 6-án pedig megannyi év várakozás után a stoner rock legenda Clutch érkezik az A38 szervezésében az Akvárium Klubba. Pihenő továbbra sem lesz: 7-én egy baromi dögös, ráadásul ingyenes bulit nyom a görög Barb Wire Dolls a Robotban, illetve szintén 7-én, egy egész más jellegű koncertcsemegével várja a nagyérdeműt, a komolyzenét poppal és musicallel mesterien keresztező The Piano Guys a Tüskecsarnokba.
Június 9. – Június 15.
A következő hét nap szinte szellősen indul, majd 13-án a Simple Plan a Four Year Strong, a Mallory Knox és a Milestones társaságában, a Budapest Parkban megindítja a lavinát. A pop punk Kánaán után másnapra, június 14-re rögtön ott virít egy alsó hangon is óriásinak sejlő Mastodon buli a Trackben, egy tökös hard rock este Danko Jones vezényletével az A38 Hajón és egy újabb pop punkban gazdagon pácolt éjszaka a Sum 41, a The Living End és a Trash Boat főszereplésével a Budapest Parkban.
Június 15-én pótolja a május 19-én elmaradt fellépését az Alle Farben, az Akvárium Klubban, miközben ugyan ezen az estén, a hónap egyik, ha nem a legpusztítóbb aprítását hozza majd össze a Suicide Silence az A38-on! És még mindig csak a hónap felénél járunk…
Június 16. – Június 22.
A következő hét napban sem törik meg a lendület, hiszen kapásból 16-án itt egy exkluzív ingyenes Gorillaz lemezéltető koncert a Várkert Bazárban, de ezen a napon döngöl egyet a német electrocore üdvöskéje, az Eskimo Callboy is az A38 Hajón, sőt a legfinomabb dallamokból is kapunk ízelítőt André Rieu-től a Sportarénában!
17-én folytatódik a Budapest Park júniusi menetelése, és egy minifesztivállá duzzadt koncerttel érkezik a Good Charlotte a Pierce The Veil, a Sleeping With Sirens, az Issues és a State Champs társaságában. Erre fejel rá 18-án a Budapest Sportaréna, ahová a modern punk rock zászlóshajója, a Green Day érkezik!
20-án pont jól jön némi lazítás, természetesen koncerttel: Damian Marley szállítja majd a tökéletes nyári hangulatot a Budapest Parkba ezen a napon. Másnap egy újabb Anthrax bulinak lehetünk majd fültanúi a Trackben,a hová az elmúlt 35 év legnagyobb slágereit sorakoztatja majd fel a legendás metal banda, de ha táncolósabb éjszakát szeretnétek, akkor a szintén 21-én a Budapest Parkba érkező Thievery Corporation a javaslatunk. 22-én ismét az elektronika felé fordulhatunk, mégpedig egy nagyon karakán dubstep / trap bulival, amit a brit P0gman ken majd oda a Dürer Kert nagytermének falaihoz.
Június 23. – Június 30.
Akad még egy utolsó adag a hónap hajrájára, sőt talán a legnagyobb dobás erre a hétre jut, hiszen 20 év után, június 26-án ismét hazai földre, egész pontosan a Sportarénába érkezik a Foo Fighters, a hónap legvégén, 30-án pedig a modern blues és rock & roll fenegyerekei, a Vintage Trouble tesz pontot a hónapra, egy borítékolhatóan óriási bulival az A38-on!
Természetesen bőven lesz még mit a tejbe aprítani, sőt megannyi remek hazai fellépő is segíti a nyár első hónapját egy tömör koncertélménnyé tenni, arról már nem is szólva, hogy vitán felül itt a fesztiválszezon, ami kapcsán egy hazai és egy külföldi fesztiválajánlót is készítettün már nektek a hónapra!
Szöveg: Fesztiválok Városa
Kapcsolódó
A Honeybeast a Budapest Parkba is elviszi a Cinematripet Cikk
A Honeybeast egyedülálló látványvilágú koncertshow-ja, a Cinematrip augusztus 28-án a Budapest Park színpadán várja a közönséget.
A Cinematrip itthon még soha nem látott, egyedülálló vizuállal várja a közönséget: egy saját univerzum kel életre a koncerten. „A színpad teljes hátsó részét félkörívb
Il Divo vagy Il Volo: Miben különbözik a két hasonló csapat? Cikk
Az idei év legizgalmasabb zenei eseményeiként két férfi operapop csapat, az Il Divo és az Il Volo is fellép Budapesten: az Il Volo november 14-én az MVM Dome-ban, az Il Divo pár hónappal hamarabb, június 25-én szintén ugyanott. A két együttes annyira hasonlít egymásra, hogy könnyű összetéveszteni
Több mint tízezren buliztak a Csinibaba Táncdalfesztiválon Cikk
Május 29-én újra összeért a koncertélmény és a színház varázsa a Budapest Parkban: harmadik alkalommal rendezték meg a Katona József Színház és a Park közös, nagy sikerű produkcióját, a Csinibaba Táncdalfesztivált. Az este ezúttal a ’70-es évek slágereit idézte meg – új hangszerelésben, látványos
4 nap múlva startol a Tribute Maraton 2025 Cikk
2025. június 6-án péntektől vasárnapig 54 világsztár legjobb nótái töltik majd be a Mátra alját - ugyanis az ország kedvenc tribute zenekarai a nagy elődök felejthetetlen műsorait hozzák el az észak-magyarországi fesztiválra, ami nem mellesleg a műfaj eddigi legnagyobb összejövetele lesz.
Bár az